Aktualności

REJONOWY TURNIEJ MINISTRANTÓW

W sobotę 21 marca na hali sportowej przy Zespole Szkół im. Św. Jana Pawła II w Starej Białej odbył się Turniej Rejonu Płockiego Ministrantów w piłkę nożną. Dekanat gostyniński w kategorii Szkół Podstawowych reprezentowali ministranci z naszej parafii .

Rejon Płocki tworzy 5 dekanatów: Płocki Zach., Płocki Wsch., Bielski, Gąbiński i Gostyniński. Do zawodów zakwalifikowali się zwycięzcy z dekanalnych rozgrywek ministrantów.

Zawody rozpoczęły się wspólną modlitwą. Przez kilka godzin rozegrano około 30 meczów w 3 kategoriach. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Do ostatniego meczu nie znano ostatnich rozstrzygnięć. Dowodem na to jest, że trzy zespoły w kategorii Szkół Podstawowych zdobyły tyle samo punktów i miały identyczny bilans bramkowy. Do wyłonienia ostatecznych wyników potrzebne były serie rzutów karnych. Na szczęście nasza drużyna dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu 2-0 nas drużyną z Korzenia zapewniła sobie drugie miejsce i zakwalifikowała się do Finału Turnieju Diecezjalnego.

Skład naszej drużyny: Jakub Frontczak, Konrad Kwiatkowski, Dawid Gospodarowicz, Julian Trusiński, Artur Szkudlarek, Kamil Szkudlarek, Filip Toruniewski i Mateusz Rojewski.

Gratulujemy ministrantom i życzymy sukcesów podczas Turnieju Diecezjalnego!

                                                                                     Ks. Damian Jabłoński

{gallery}ministranci/turniej15{/gallery}

Dodaj komentarz