AktualnościDomowy Kościół

Rekolekcje Kościoła Domowego

W dniach 22  – 24 kwietnia odbyła się w ośrodku salezjańskim w Wożniakowie OAZA Modlitwy. Uczestniczyli w niej członkowie kościoła Domowego z naszej parafii.

Udział w w trzydniowych rekolekcjach wzięło 10 małżeństw z dziećmi. Razem z parą prowadzącą oraz “ciocią” – opiekunką dzieci oraz z księdzem w rekolekcjach uczestniczyło 40 osób. Tematem wiodącym tych krótkich rekolekcji była modlitwa małżeńska oraz dialog małżeński – dwa ze zobowiązań dla członków Domowego kościoła. Po konferencji na temat dialogu, małżonkowie przeprowadzili dialog podczas wspólnej rozmowy małżeńskiej, do której zaprosili Jezusa.

Parą prowadzącą byli Adam i Teresa Ociccy z Karwosiek Cholewic (parafia Bożewo). W rekolekcjach uczestniczyło też jedno małżeństwo z Miszewa Murowanego. Byli uczestnikami rekolekcji oraz zatroszczyli się oprawę muzyczną naszych spotkań modlitewnych i wieczoru pogodnego. W sobotę gościliśmy parę małżeńską z Płocka – Anetę i Roberta, którzy dali świadectwo doświadczenia mocy modlitwy małżeńskiej i dialogu. Na zakończenie rekolekcji, podczas eucharystii, małżonkowie przyjęli Komunię św. pod dwiema postaciami.

Był to owocny duchowo czas. Wszyscy wrócili pełni zapału, by dalej troszczyć się o formację duchową swoich małżeństw i rodzin. Opiekę duchową podczas rekolekcji zapewniał ks. Proboszcz Sławomir Wiśniewski.

Bogu niech będą za ten piękny, błogosławiony dla wszystkich czas.

 {gallery}oaza/wozniakow16{/gallery}