Aktualności

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015

W III Niedzielę Wielkiego Postu – 8 marca – rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je ks. Marek Borzęcki SCJ (Sercanin) z Zakopanego. Zakończyły się w środę wieczorem 

 

Tematem wiodącym (jak zresztą zawsze jest w Wielkim Poście) były słowa Pana Jezusa, będącej jednocześnie hasłem tegorocznej pracy duszpasterskiej, do której zachęcają nas nasi Biskupi: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.  

O. Rekolekcjonista wskazywał krzyż jako znak obecności Boga w przestrzeni publicznej, zachęcał, by był jednocześnie znakiem mojego nawrócenia. Podkreślał potrzebę jedności z Bogiem i wskazywał, że Eucharystia jest znakiem tej jedności. Stąd płynęła zachęta do nie zaniedbywania niedzielnej eucharystii i na wzór pierwszych chrześcijan, udział w niej traktować nie jako obowiązek, ale jako potrzebę serca. Potrzebę jedności z Chrystusem.

Dzieci i młodzież w ramach rekolekcji przeżyły swoją Drogę Krzyżową. Ich także pytał rekolekcjonista o stosunek do krzyża. O jego obecność w szkole. O to, czy noszą ten znak na łańcuszku na swojej piersi? Jak zawsze – podczas rekolekcji dla dzieci ławki były nimi wypełnione. Jak będzie w najbliższą niedzielę? Ilu dzieci i młodych zabraknie?  Rekolekcjonista również i dzieciom wskazywał na mszę w. i jak najczęściej przyjmowaną Komunię św. Z tej łączności płynie siła do opierania się złu i wytrwania w dobrem. 
NA zakończenie ks. Rekolekcjonista udzielał poszczególnym grupom rekolekcyjnym błogosławieństwa z odpustem zupełnym. Pozostaje wszystkim życzyć, by rekolekcje wydały dobre owoce w ich życiu. A tym, którzy nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach – czasu, by usłyszeli głos Boży, może również od nas i znaleźli – jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy –  drogę do jedności z Bogiem Miłosiernym i pełnym miłości.  

{gallery}Wielkipost/Rek2015{/gallery}

Dodaj komentarz