Aktualności

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Z MARYJĄ

Rekolekcje wielkopostne w dniach 24 – 26 marca br. poprowadził o. Sylwester Kopyt,  misjonarz i rekolekcjonista, paulin z Oporowa. Nawiązywał wiele do nawiedzenia przed rokiem naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

W swoich naukach podkreślał rolę dogłębnego przygotowania do Świąt Wielkanocnych przez dobry  rachunek sumienia oraz spowiedź. Ważne, by każdy z nas popatrzył na siebie. Zbyt często bowiem mówimy o grzechach innych lub też usprawiedliwiamy siebie obarczając innych naszą winą –  „to on(ona) był(byłą) przyczyną mojego grzechu”.  Stanąć w prawdzie przed Bogiem i sobą. To rzeczywistość, z którą trzeba się zmierzyć nim przystąpimy do konfesjonału.

Rozpoczęliśmy nasze spotkania z Matką Bożą Częstochowską – wioskami i ulicami. Ojciec rekolekcjonista często odwoływał się do doświadczenia nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które przeżywaliśmy przed rokiem i zachęcał, by tegoroczne spotkania z Maryją w kościele przyniosły błogosławione owoce. By zaplanować sobie czas i w tą jedną, konkretną niedzielę przyjść na spotkanie z Maryją. Jak wiele Ona może wyprosić, mówią nam teksty Pisma św., mówią doświadczenia Kościoła, naszej Ojczyzny, mówią wreszcie nasze osobiste doświadczenia. Od nas tyko zależy, czy przyjdziemy i jak spędzimy ten czas z naszą  Matką.

Na zakończenie jeszcze raz podkreślał wartość Eucharystii w życiu chrześcijanina.

Oprawę liturgiczną niedzielnych mszy św. podjęli: dzieci, młodzież oraz rodziny z Kościoła Domowego. Oni też złożyli Ojcu rekolekcjoniście podziękowania za dar rekolekcji oraz życzenia radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

{gallery}rek.wlkpost./rw17{/gallery}

Dodaj komentarz