Tegoroczne Roraty – pod hasłem „uBoga droga – tyle masz, ile dasz” – przeżywamy wraz z „Małym Gościem”.

 

Pomysł na Roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybierano, jeden z kardynałów szepnął: „Nie zapomnij o ubogich”. A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. „Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!” – to była druga myśl papieża.

Dlatego podczas małogościowych spotkań roratnich poznajemy historie świętych i błogosławionych, którzy szczególnie troszczyli się o biednych. Jednym słowem przeżywamy Adwent z tymi, którzy w najbiedniejszych kochali Boga ze wszystkich sił. Ale to nie wszystko.

Na spotkanie z nowonarodzonym Jezusem idziemy uBogą drogą za tymi, którzy w niebie gromadzili cenne skarby. Poznajemy życie tych, którzy posłuszni Bożemu wezwaniu poszli za Nim. Do dziś poznaliśmy drogę: Papieża Franciszka, św. Franciszka z Asyżu, św. Klary, św. Mikołaja, bł. Edmunda Bojanowskiego, św. Dominika, św. Antoniego Padewskiego i św. Wawrzyńca.

Podczas następnych rorat dzieci zapoznają się z życiem św. Jadwigi Śląskiej, św. Jana Bożego, św. Wincentego a Paulo, św. Józefa Kalasancjusza, św. Marcina de Porres, św. Brata Alberta, św. Alberta Hurtado Cruchagi, bł. Matki Teresy z Kalkuty. 

Od 6 grudnia, czyli od dnia, w którym wspominaliśmy św. Mikołaja, pomagamy najbiedniejszym i bardzo chorym dzieciom wrzucają grosze do „Anioła Adwentowej Dobroci”. Pomagamy w swojej parafii i poza nią. O niektórych chorych dzieciach możemy przeczytać na stronie internetowej Małego Gościa oraz w grudniowym i styczniowym numerze „Małego Gościa”.

Na stronie internetowej www.malygosc.pl powstał też specjalny serwis roratni, do którego warto codziennie zaglądać. Oprócz tego przez cały Adwent trwa zabawa w szukanie światła pod tytułem „Gdzie jest lampion?” Ci, którzy go znajdą biorą udział w losowaniu nagród.

Roraty w naszej parafii gromadzą ok. 40 dzieci. Podczas pierwszych Rorat dzieci otrzymały kolorowe plansze, na które codziennie wklejają otrzymywane „medaliony” z podobizną świętych, kroczących przez życie „uBogą drogą”. Uczestniczą także bardzo chętnie w konkursach, odpowiadając na pytania stawiane przez organizatorów.  

 {gallery}roraty13{/gallery}

 

Dodaj komentarz