Aktualności

Sacrosong GĄBIN 2017 r.

W maju 2017 roku odbędzie się w parafii p.w. św. Marcina w Gostyninie, XXIV Diecezjalny Sacrosong. Udział w nim wezmą najlepsze schole dziecięce, zespoły młodzieżowe i chóry posługujące w parafiach. W sobotę 11 lutego odbyły się eliminacje do Diecezjalnego Sacrosongu w naszym rejonie.

 

W skład rejonu wchodzą dwa dekanaty płockie, dekanat gąbiński i dekanat gostyniński.

Nasz dekanat reprezentowały grupy śpiewacze tylko z naszej parafii: schola dziecięca Promyczki Miłosierdzia, zespół młodzieżowy Nivhar (opiekunem jest ks. Jarek i p. Agnieszka Mularczyk) oraz chór parafialny pod dyrekcją p. Andrzeja, naszego organisty. 

Wszystkie nasze zespół zaprezentowały się wspaniale.

Niestety, nie udało się wygrać, gdyż dalej awansowały tylko zespoły nagrodzone I miejscem. Wszystkim śpiewającym, grającym, prowadzącym i opiekunom należą się jednak słowa uznania. Możemy być dumni z naszych reprezentantów. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju, a nade wszystko radości w śpiewaniu na chwałę Bożą oraz w służbie dla naszej parafii.

Zachęcamy do wysłuchania prezentacji naszych grup śpiewaczych, a jeśli chcemy posłuchać na żywo i wspólnie pośpiewać, przypominamy, że schola śpiewa w niedzielę podczas mszy św. z udziałem dzieci o godz.11.00, zespół młodzieżowy o godz. 16.00, a chór najczęściej o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do naszych grup śpiewaczych. Opiekunowie – Ks. Jarek i pan Organista gorąco zachęcają.

{gallery}schola/gabin17{/gallery}

 {youtube}qqe3RkVdPrg{/youtube}

 {youtube}_rWfv_YnQoU{/youtube}

 {youtube}goDKXomM_HQ{/youtube}

 {youtube}MlPbpRoVl4M{/youtube}

{youtube}yqGcla_lBjM{/youtube}

{youtube}6wp118UuhV4{/youtube}

 

Dodaj komentarz