Aktualności

Sanktuaria Podlasia Północnego

W dniach od 6 do 7 lipca odbyła się pielgrzymka na Podlasie Północne. Byliśmy w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, w Sokółce, w Różanymstoku oraz w Suchowoli. Na trasie naszego pielgrzymowania znalazły się również Bohoniki, miejscowość znajdująca się na szlaku tatarskim. W Bohonikach nawiedziliśmy meczet.

Pielgrzymi nawiedzili miejsca, które są związane z osobami wspaniałych kapłanów, których Bóg wybrał jako wielkich heroldów Miłosierdzia Bożego i godności ludzkiej. Mowa o bł. Ks. Michale Sopoćko, przy którego relikwiach pielgrzymi mogli się modlić w Sanktuarium w Białymstoku. Ponadto pielgrzymi mogli poznać miejsca związane z osobą bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, bowiem celem naszej pielgrzymi była świątynia parafialna w Suchowoli-miejsce chrztu i Mszy św. prymicyjnej kapelana „Solidarności”. Jednak ogromnym przeżyciem było dla pielgrzymów nieplanowane spotkanie z bratem ks. Jerzego, Stanisławem, oraz wizyta w Okopach, rodzinnej miejscowości naszego błogosławionego męczennika i zobaczenie rodzinnego domu.

Jednak kresy wschodnie, to również teren Polski, gdzie znajduje się wiele sanktuariów maryjnych. Pielgrzymi mieli okazję nawiedzić sanktuarium MB Bolesnej w Świętej Wodzie i zobaczyć górę krzyży, a także Bazylikę w Różanymstoku, gdzie znajduje się przepiękne oblicze Maryi. Celem pielgrzymki było również sanktuarium w Sokółce, miejsce pierwszego cudu eucharystycznego w Polsce. Ponadto pielgrzymi mieli możliwość zwiedzenia meczetu w Bohonikach i poznania obyczajów i tradycji wyznawców Islamu.

Serdecznie zapraszamy Drogich Parafian, oraz innych zainteresowanych do uczestniczenia w pielgrzymkach organizowanych przez naszą Parafię!

                                                        Ks. Damian Jabłoński

  {gallery}pielgrzym/podlasie{/gallery}

 

Dodaj komentarz