AktualnościOgłoszenia Parafialne

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 30 lipca 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

3. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota oraz pierwsza niedziela miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

5. Zapraszamy i zachęcamy do pieszego pielgrzymowania do miejsc świętych. W dniach 6 – 14 sierpnia zachęcamy na pielgrzymkę na Jasną Górę. Przewodnikiem naszej grupy będzie ks. Arkadiusz. W kancelarii parafialnej możemy odbierać karty uczestnictwa. Dzisiaj Ks. Arkadiusz zaprasza na spotkanie Grupy Żółtej na godz. 17.00. Wyście pielgrzymki z katedry płockiej po Mszy Świętej o godz. 6.00. Jak co roku Gostynin przyjmuje pielgrzymów obiadem. Wiele osób przygotowuje posiłki i dlatego chciałbym abyśmy pomogli finansowo w tych przygotowaniach. Jeżeli ktoś ma życzenie to do puszek wiszących przy wejściu może wspomóc zorganizowanie obiadu przez nasze parafianki. Bóg zapłać!

6. Ci którzy nie mogą udać się w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę mogą pielgrzymować duchowo. Zachęcamy do zapisywania się na Pielgrzymkę Duchową. Składając przy tej okazji ofiarę pomagamy organizatorom Pielgrzymki. Każdy pielgrzym duchowy otrzyma specjalny modlitewnik, dzięki któremu będzie mógł towarzyszyć duchowo idącym na Jasną Górę. Od 7 do 13 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich na Apele Jasnogórskie.

7. W dniu 15 sierpnia zapraszamy na pielgrzymkę do Suserza. Od przyszłej niedzieli będziemy zapisywali chętnych.