Aktualności

Spotkanie Apostolatu Margaretka

„Powiedzcie moim drogim kapłanom, moim drogim synom, że muszą mocniej wierzyć! Muszą chronić wiarę Kościoła”

„Powiedzcie moim drogim kapłanom, aby modlili się na różańcu! Aby każdego dnia modlili się na różańcu”

Orędzie z Matki Bożej z Medjugor

W dniu 8 października 2011 r. w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego odbyło się spotkanie Apostolatu Margaretka. Obecni byli członkowie Apostolatu jak również zaproszeni kapłani objęci modlitwą oraz wszyscy, którzy w jakiejkolwiek innej formie otaczają duchową opieką kapłanów.
W naszej parafii pierwsza Margaretka powstała w 2002 r. przy inicjatywie i zaangażowaniu p. Grażyny Górskiej. Obecnie Apostolat Margaretka obejmuje swoją modlitwą 23 kapłanów.
Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św., którą koncelebrowali przybyli na uroczystość kapłani. Eucharystii przewodniczył pierwszy proboszcz naszej parafii, budowniczy naszego kościoła – ks. kan. Jerzy Ławicki. Homilię wygłosił obecny Proboszcz – ks. Sławomir Wiśniewski.

Na spotkanie byli zaproszeni wszyscy kapłani objęci modlitwą Apostolatu, ale z różnych powodów nie mogli przybyć. Cieszyliśmy się, że we Mszy św. i w spotkaniu uczestniczyło oprócz aktualnie pracujących w naszej parafii, pięciu z zaproszonych gości: ks. kan. Jerzy Ławicki, ks. kan. Albin Łuczkowski, ks. Rafał Bednarczyk, ks. Tadeusz Jabłoński, ks. Sebastian Krupniewski.

Naszym Apostolatem został także objęty Biskup Płocki, ks. Bp Piotr Libera, który osobiście nie uczestniczył w spotkaniu, ale wystosował list, który podczas eucharystii odczytał ks. Proboszcz. Ks. Biskup wyraził w nim wdzięczność za piękne dzieło Apostolatu i codzienną modlitwę za kapłanów. Przesłał również dla tego dzieła swoje błogosławieństw.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie przybyłych gości i uczestników liturgii w salce parafialnej. Było ciasto, kawa, herbata, owoce…
W miłej, radosnej atmosferze były wspomnienia, rozmowy, dzielenie się doświadczeniem życiowym…

a na koniec – pamiątkowe zdjęcie

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że spotkanie Margaretkowe to wspaniały pomysł i mógłby być powtórzony za rok. Tym bardziej, że mijać wówczas będzie 10 rocznica powstania pierwszej Margaretki w naszej parafii. Już dziś modlimy się o dar spotkania i serdecznie na nie zapraszamy.

Ewa Kożuchowska

Dodaj komentarz