Aktualności

Światowy Dień Chorego 2017

W sobotę, 11 lutego, Kościół obchodził liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Od 25 lat łączy to Święto z obchodami Światowego Dnia Chorych, ustanowionego  przez św. Jana Pawła II w 1992. W naszym kościele Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych została odprawiona w niedzielę, 12 lutego, o godz. 12.30.

Wzięło w niej udział wielu chorych, niepełnosprawnych i starszych ludzi.

Liturgii przewodniczył i wygłosił homilię Kapelan Szpitala w Zalesiu, ks. Marcin Markiewicz. Przypomniał, że tego dnia mamy szczególną okazję do pogłębienia naszej postawy wrażliwości, a także do refleksji i czynnego działania wobec cierpiących  i chorych, osamotnionych, wobec tych, których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Podkreślał rolę i rangę sakramentu chorych, tak bardzo ściśle łączącego każdego chorego z cierpiącym Chrystusem. Zachęcał również, by chorzy często przyjmowali Jezusa w Komunii św.

Pomocą służą nadzwyczajni szafarze eucharystii. W naszej parafii posługuje dwóch szafarzy: p. Andrzej i p. Jacek. Co niedziela zanoszą Jezusa eucharystycznego już 17 osobom. Zarówno chorzy, jak i duszpasterze są im za tą posługę bardzo wdzięczni Zachęcamy, by zgłaszać osoby chętne w zakrystii lub kancelarii. Każdy chory może również dołączyć do grona tych, którzy przyjmują Komunię św. w domach co tydzień.     

{gallery}dzienchorego{/gallery}

 

Dodaj komentarz