Aktualności

Świnice Warckie i Uniejów

W sobotę 13 lutego dzieci i młodzież zaangażowana w duszpasterstwie parafialnym, na zakończenie ferii zimowych udała się wraz z opiekunami na pielgrzymkę do Świnic Warckich. 

 

W pielgrzymce uczestniczyły dzieci ze scholi „Promyczki Miłosierdzia”, ministranci, młodzież oazowa i śpiewająca w zespole młodzieżowym.

Młodzi pielgrzymi nawiedzili cmentarz i modlili się przy grobie rodziców św. s. Faustyny. Następnie zwiedzili świątynie – starą z  miejsce kultu św. s. Faustyny – chrzcielnicą i bocznym ołtarzem, gdzie umieszczone SA relikwie świętej. W nowym kościele, wysłuchały prelekcji o życiu świętej z ust siostry Tymotei, siostry z klasztoru Sióstr Miłosierdzia Bożego w Świnicach. Wizyta w świątyni został zakończona ucałowaniem relikwii świętej. Następnie młodzi pielgrzymi udali się do Głogowca, miejsca narodzin i dzieciństwa s. Faustyny i zwiedzili jej dom rodzinny. 

Kolejny etapem – już wycieczki był Uniejów, gdzie trzy godziny dzieci i młodzież spędziły w termach. Rodości i zabawom wodnym nie było końca.

Ostatnim etapem wycieczki był oczywiście McDonald w Kutnie.

{gallery}schola/swuniejow16{/gallery}

Dodaj komentarz