AktualnościIntencje

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY / 14 maja 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”.

2. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.00.

3. Wczoraj nasi ministranci zostali wicemistrzami naszej diecezji w piłce nożnej. Serdecznie gratulujemy!

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. W tym tygodniu odbędą się próby do Pierwszej Komunii Świętej. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły w Sierakówku i ze Szkoły Podstawowej nr 5. We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1.

6. Koło Żywego Różańca w dniu 3 czerwca organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, Wyjazd o godz. 5.30 spod kościoła. Koszt 70 złotych. Zapisy w kancelarii i u p. Janinki Skibińskiej pod numerem telefonu 792 392 135.

7. Dzisiaj, dzieci i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 1 przeprowadzą kiermasz ciast. Ofiary zebrane z tej okazji przeznaczone zostaną na rehabilitacje Amelki Borkowskiej. Serdecznie zapraszamy!

8. Bardzo prosimy o kontakt rodzinę, która zamówiła Mszę Świętą na niedzielę 4 czerwca na godz. 17.00. Ze względu na bierzmowanie musimy przełożyć ją na termin przedpołudniowy.

9. Bardzo dziękujemy za kwiaty przed kościołem. Dziękujemy firmie Halama za odnowienie ławek, donic i krzyża przed kościołem. Bardzo dziękujemy za ofiary na cele remontowo – budowlane, które wpłynęły w ostatnim tygodniu w wysokości 1300 złotych.

10. Z ofiar, które pozostały z kawiatów do Grobu Pańskiego zakupiliśmy ornat koloru czarnego do kaplicy cmentarnej.