Aktualności

TRIDUUM PASCHALNE – Wielki Czwartek

 

MSZĄ ŚWIĘTĄ WIECZERZY PAŃSKIEJ – będącą pamiątką Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne. 

Podczas uroczystej eucharystii sprawowanej przez wszystkich kapłanów, główny celebrans za przykładem Jezusa obmył nogi 12 mężczyznom, współczesnym apostołom. Po zakończonej eucharystii, w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Wraz z Jezusem trwaliśmy w czuwaniu modlitewnym pod przewodnictwem Kół Żywego Różańca do godz. 22.00

{gallery}WCzwartek14{/gallery}

 

1.        MSZĄ ŚWIĘTĄ WIECZERZY PAŃSKIEJ – będącą pamiątką Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne. Za chwilę, w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00 Po zakończeniu liturgii wspólny różaniec prowadzony przez KŻR.

Dodaj komentarz