AktualnościOgłoszenia Parafialne

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU / 17 grudnia 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana.

2. Bardzo dziękujemy ks. Mariuszowi za przeprowadzenie rekolekcji adwentowych i przygotowanie nas do Świąt Bożego Narodzenia.

3. Od dzisiaj (17 grudnia), rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

4. Po Mszach Świętych członkowie Ruchu Światło – Życie rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

5. Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy.

6. Ks. Leszek w poniedziałek o godz. 18.30 zaprasza na spotkanie opłatkowe lektorów naszej parafii. Ks. Arkadiusz zaprasza spotkanie opłatkowe Wspólnotę Wdów i Wdowców oraz Koło Przyjaciół Radia Maryja w środę 20 grudnia na godz.18:30; zaś wspólnotę Margaretek w czwartek 21 grudnia na 19:00.

7. 25 grudnia na godz. 17.00 zapraszamy członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

7. W tym roku Wigilia przypada w ostatnią niedzielę adwentu. W tym dniu Msze Święte do południa będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. O godz. 20.15 zapraszamy na wspólne kolędowanie przygotowane przez młodzież i dorosłych naszej parafii. O godz. 21.00 i 24.00 zapraszamy na Pasterki. Na godz. 21.00 zapraszamy w sposób szczególny dzieci. Pasterce tej będzie przewodniczył biskup płocki, Szymon Stułkowski. Zapraszamy!