AktualnościOgłoszenia Parafialne

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY / 23 kwietnia 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego.

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

3. W jutrzejszy poniedziałek nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi.

4. Parafia św. Mikołaja w Duninowie, dnia 24 kwietnia o godz. 17.00 zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Prowadził je będzie ks. dr Jose Maniparambil z Indii.

5. 1 maja zapraszamy na kolejny Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II. W tym roku podążymy na Białe. Wyjazd o godz. 10.00. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę uczestników. Prosimy o podanie adresu zamieszkania i peselu. Prosimy także o uiszczenie dobrowolnej ofiary wpisowej przeznaczonej na ubezpieczenie i posiłek. Zapisów możemy dokonywać po każdej Mszy świętej.

6. W sobotę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

7. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

8. W najbliższą sobotę Margaretki naszej parafii pielgrzymować będą do Niepokalanowa. Towarzyszył im będzie ks. Arkadiusz.

9. 8 małżeństw ze Wspólnoty Domowego Kościoła uczestniczy w rekolekcjach w Woźniakowie. Zapraszamy małżeństwa do zaangażowania się w tę wspólnotę.

10. Bardzo dziękujemy dyrekcji, katechetom, nauczycielom i dzieciom Szkoły Podstawowej nr 1 za przyjęcie w ubiegły piątek uczestników Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Bóg zapłać!

11. Kalendarz z intencjami na rok 2024 będzie dostępny od środy. Prosimy, aby zamówione intencje sprawdzać i zgłaszać ewentualne błędy w kancelarii parafialnej. Intencje staramy się wywieszać w gablocie i na stronie internetowej na dwa tygodnie do przodu.