AktualnościOgłoszenia Parafialne

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE / 1 maj 2022

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim.
3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
4. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
6. W środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Floriana. Jest to dzień patronalny strażaków. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, którą odprawimy w ich intencji.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania;
– w piątek od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych, od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.;
– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 7.00, o godz. 9.00 Msza Święta w intencji KŻR.
8. Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzałek dziękuje za ofiary złożone podczas kiermaszu ciast i chleba własnego wypieku. Zebrano 1500 złotych. Ofiary przeznaczone zostaną na odnowienie krzyża w Lipie.
8. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
9. Jutro o godz. 11.00 ruszamy na Rajd Rowerowy. Trasa rajdu została skrócona. Pojedziemy do Solca, tam odmówimy litanię do Najświętszej Maryi Panny i wrócimy na plebanię. W ogrodzie zrobimy grilla, na którego zapraszamy wszystkich uczestników rajdu.
11. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się w następujących terminach: dzieci z godz. 11.00 zapraszamy na 9 maja na godz. 16.00, zaś dzieci z godz. 13.00 zapraszamy 10 maja na godz. 16.00.
12. Bardzo dziękujemy za liczną obecność na Mszach Świętych kolędowych. Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe przy naszym kościele. W ubiegłym tygodniu wpłynęło ponad 7 tys. złotych. W tym tygodniu zapraszamy w czwartek mieszkańców ulicy Kutnowskiej, Zakładowej, Sąsiedzkiej, Gościnnej; w piątek mieszkańców ulicy Wspólnej, Wrzosowej, Działkowej, Chopina, Broniewskiego. Msze Święte odprawiamy o godz. 18.30.