AktualnościOgłoszenia Parafialne

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 23 października 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. W piątek nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała Dzień Eucharystyczny. Adorację rozpoczniemy od godz. 15.00 wspólnym odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce nastąpi czas na indywidualną adorację. O godz. 16.00 zgromadzą się dzieci na wspólny różaniec. O godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą. O 17.30 odmówimy różaniec. Zakończenie adoracji o 21.00. Czas trwania przed Najświętszym Sakramentem będzie przeniknięty wspólną modlitwą przeplataną chwilami prywatnej adoracji. Bardzo serdecznie zapraszamy.

4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie organizuje w dniu 3 grudnia 2022 roku wyjazd do Torunia na uroczystość 31 rocznicy powstania Radia Maryja. Koszt pielgrzymki wyniesie około 70 złotych. Zapisy u pani Ewy w zakrystii oraz u pani Marii pod numerem telefonu 720 – 052 – 474.

6. W dniu 5 listopada o godz. 14.00 (sobota) – zapraszamy wszystkich pielgrzymów skępskich na wspólną Modlitwę Różańcową za zmarłych pielgrzymów na cmentarzu parafialnym św. Jakuba. Modlitwę odmówimy przy grobach naszych księży męczenników.