AktualnościOgłoszenia Parafialne

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 30 października 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16 dla dzieci, o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

2. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą dziś sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 11.00. O godz. 10.30 wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

3. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00. Msza Święta na cmentarzu parafialnym o godz. 10.00. Od 2 do 8 listopada po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec i modlić się będziemy w wypominkach jednorazowych. Po różańcu odprawimy Mszę Świętą (około godz. 18.15. w intencji wszystkich wymienianych w wypominkach jednorazowych. Zapraszamy wszystkich na modlitwę za naszych bliskich zmarłych! W tych dniach można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. Czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

5. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Do chorych będziemy jeździć od godz. 9.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą Świętą o godz. 17.00; spowiedź od godz. 16.00.

6. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 7.00. O godz. 9.00 Msza Święta w intencji KŻR.

7. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 17.00.

8. Ksiądz Arkadiusz w dniach 11 – 12 listopada zaprasza na pielgrzymkę do Wilna. W programie Białystok, Sokółka, Troki, Wilno. Koszt 570 złotych. Zapisy do 6 listopada. Zapisy w zakrystii oraz u ks. Arkadiusza (nr telefonu 729 693 350). Szczegóły na tablicy ogłoszeń i Facebooku. Serdecznie zachęcamy

9. Dziś odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy Różaniec. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 5 wykonały piękne różańce! Zachęcamy jeszcze do oglądania! Dziękujemy za organizacje katechetom.

10. Jutro kończymy zapisy pielgrzymki do Ziemi Świętej. Zapisało się 40 osób.

11. W dniu 5 listopada (najbliższa sobota) dzieci, które zebrały najwięcej karteczek z nabożeństw różańcowych wyjadą w nagrodę do miejsca narodzin św. Siostry Faustyny oraz parku Mandoria. Wyjazd o godz. 8:00 z Parafii Miłosierdzia Bożego. Koszt 150 złotych. Dzieci płacą tylko 50 złotych. Resztę finansuje parafii.

12. Dzisiaj dzieci przychodzą na Mszę Świętą o godz. 11.00 przebrane za świętych i błogosławionych. Rozstrzygnięcie konkursu w przyszłą niedzielę.

13. Bardzo dziękuję za kwiaty w kościele p. Katarzynie i p. Małgorzacie, oraz za kwiaty przy figurze Matki Bożej p. Witoldowi z żoną Anną.

14. Są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 32 złote.

15. Od przyszłego tygodnia będziemy się modlić nowymi wypominkami rocznymi.