AktualnościOgłoszenia Parafialne

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 26 czerwca 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy. Dzisiaj o godz. 17.00 będziemy dziękować Bogu za 25 lat istnienia naszej parafii. Uroczystej Mszy świętej będzie przewodniczył J.E. ks. bp Roman Marcinkowski. W uroczystej koncelebrze wezmą udział proboszczowie i wikariusze, którzy pracowali w naszej parafii.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą Świętą o godz. 17.00; spowiedź święta i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00; od godz. 9.00 odwiedzamy chorych;
– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.00.

5. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja po Mszy Świętej o godz. 12.30.

6. W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) niedzielna Msza Święta z godz. 17.00 zostaje przeniesiona na godz. 19.00.

7. Możemy już dokonywać zapisów na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Przewodnikiem Grupy Żółtej jest nasz wikariusz ks. Arkadiusz Ronowicz. Serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania! Spotkanie pielgrzymkowe dla Grupy Żółtej odbędzie się 3 lipca w Parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz.19, a później wspólną agapą!