Aktualności

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA 2018

Wspólne – międzyparafialne – Uroczystości Bożego Ciała rozpoczęła msza święta w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła.

W homilii ks. Robert Piątkowski podkreślał znaczenie Eucharystii w naszym życiu i jak ważne jest spożywanie ciała Chrystusowego. Jezus jest chlebem żywym i w tym chlebie jest życie wieczne. Kapłan przypomniał słowa Jezusa. „Jeżeli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie”. 

I dodał: „Jeżeli żyjemy Eucharystią i nasze serca są przepełnione Eucharystią – to żyjemy dla wieczności. Jeżeli nie żyjemy Eucharystią – to po doczesnym życiu człowiek nie będzie mógł żyć w wieczności”.

Procesja Bożego Ciała przeszła w tym roku z parafii św. Marcina do Miłosierdzia Bożego. Przy ostatnim ołtarzu ks. Sławomir Wiśniewski, proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, również zaznaczył ważność Eucharystii. „Jeśli otwieramy nasze serca na Boga, jeśli przyjmujemy często Komunię Świętą – to jest jedność między nami, a Bogiem, to wtedy tworzymy cywilizację miłości i życia. Jeśli brak w naszym sercu Boga – niestety otwieramy się na cywilizację śmierci i tą cywilizację tworzymy. Z jednej strony przyznajemy się do wiary, a z drugiej strony opowiadamy się za śmiercią. Tak być nie powinno”

Uroczystość zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym parafianom. Asyście procesyjnej, służbie liturgicznej, przygotowującym ołtarze – mieszkańcom osiedla Wspólna i osiedla Zalesie oraz wszystkim biorącym udział w procesji ulicami naszego miasta. 

{gallery}Bozecialo18{/gallery}

Dodaj komentarz