Aktualności

Uroczystość Bożego Ciała 26.05.16 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała,  jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina.

Przeżywamy ten dzień w atmosferze dziękczynienia za wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią chleba. Dziękujemy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i staramy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się z Chrystusem w drodze do Ojca. Modlitwą ogarnialiśmy dziś wszystkich posługujących Eucharystii – kapłanów oraz nadzwyczajnych szafarzach eucharystii. W naszej parafii posługują jako szafarze: p. Andrzej Ziółkowski oraz p. Jacek Toruniewski. Dzisiejsza Uroczystość jest być zachętą do tego, by dzięki ich posłudze przyjmować Jezusa w Eucharystii nawet w każdą niedzielę.

Uroczysta msza św. rozpoczynająca wspólne świętowanie gostynińskich parafii rozpoczęła się o godz. 11.30w par.św. Marcina. Po Mszy Świętej wyruszyła uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ze śpiewem pieśni eucharystycznej: „Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba… zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”

Udział w procesji w Uroczystość Bożego Ciała jest zawsze publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą liturgię i procesję. Z obu parafii gostynińskich: asystom procesyjnym, służbie liturgicznej, orkiestrze miejskiej, dzieciom pierwszokomunijnym i dziewczynkom sypiącym kwiatkami przed Najświętszym Sakramentem, druhom strażakom i policji. Wszystkim uczestnikom procesji dziękujemy za modlitwę i świadectwo żywej wiary.

Serdeczne Bóg zapłać składamy przygotowującym tegoroczne ołtarze. Na terenie naszej parafii: mieszkańcom Stanisławowa Skrzańskiego oraz mieszkańcom osiedla Zazamcze.

{gallery}Bozecialo16{/gallery}

Dodaj komentarz