Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla 20.11.16 r.

 1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Dziękujemy za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa.
 2. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski wczoraj w Krakowie-Łagiewnikach miał miejsce Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Biskupi Polscy napisali w liście pasterskim: „Nie trzeba Chrystusa intronizować w znaczeniu wynoszenia Go na tron i nadawania Mu władzy ani też ogłaszać Go Królem…  … Jubileuszowy Akt jest nade wszystko aktem wiary, który potwierdza wybór Chrystusa i obliguje nas do życia na miarę zawartego z Nim przymierza… trzeba go widzieć… jako początek realizacji wielkiego dzieła otwarcia Jezusowi drzwi: naszych domów i serc, świątyń i miejsc pracy. Chodzi o dzieło umiłowania Jezusa do końca, oddania Mu życia, zawierzenia Mu siebie, swej przyszłości i pracy nad sobą…”
 3. Dziś, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata odmawiać będziemy podczas wszystkich Mszy św., przed błogosławieństwem mszalnym, „Modlitwę do Jezusa naszego Króla i Pana”. Będzie to nasze osobiste przyjęcie Chrystusa za Pana i Króla.
 4. Dzisiaj także kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas. W naszej wspólnocie dziękujemy szczególnie za to, że nasza świątynia była świątynią jubileuszową, że codziennie mogliśmy uzyskiwać dla naszych bliskich zmarłych dar odpustu zupełnego.
 5. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Kandydaci na ministrantów zostaną uroczyście włączeni do wspólnoty podczas mszy św. o godz. 11.00.
 6. We wtorek wspominamy dziś św. Cecylię, patronkę muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: p. organisty, naszych chórzystów, dziecięcej scholi, a także młodzieżowego zespołu instrumentalno-wokalnego.
 7. We wtorek po wieczornej Mszy świętej spotkanie koła biblijnego dla dorosłych.
 8. Koniec roku liturgicznego to także czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wróżby, horoskopy i zabobony są nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.
 9. Następna niedziela jest już pierwszą niedzielą Adwentu i rozpoczyna nowy rok kościelny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.
 10. Od I Niedzieli Adwentu Caritas Polska rozpocznie akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla polskich dzieci.
 11. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11. spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 12. Dziś po mszy św. o godz. 11.00, ks. Jarek zaprasza na spotkanie rodziców ministrantów i scholanek.  
 13. Firma Greek Office Ecologic z Warszawy organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dochód ze sprzedaży tegoż sprzętu przeznacza na  projekty misyjne, takie jak budowa studni, szkół i szpitali. Do naszej parafii przybędzie po odbiór w środę 23 listopada o godz. 10.30. Jeśli ktoś chce włączyć się w tą akcję może przywozić zużyty sprzęt od jutra i zostawić przy plebani.
 14. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 3 grudnia pielgrzymkę do Torunia na XXV rocznicę powstania Radia Maryja. Bliższe informacje na plakacie w gablocie. Zapisy u pani Ewy lub u pani Marii Przybysz.

Dodaj komentarz