Ogłoszenia Parafialne

Uroczystośc Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.12 r.

1. Dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata obchodzimy w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 Niedziela Chrystusa Króla to Święto Akcji Katolickiej i Służby Liturgicznej. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. W każdy czwartek od godz. 16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą ku czci bł. Jana Pawła II.
3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. Czas powoli przygotowywać się do tego radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni  i odpowiednio duchowo przygotowani. Pomyślmy już dziś o roratach, o rekolekcjach  i zaplanujmy sobie tak czas, by w nich uczestniczyć.  
4. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Będziemy spotykać się z Nią na codziennych Roratach. Jak co roku będziemy się również przygotowywać do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia poprzez nowennę do Matki Bożej – codziennie od 29 listopada po mszy św. porannej.
5. Caritas Polska rozpocznie od I Niedzieli Adwentu akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), będzie jednocześnie naszym darem dla potrzebujących polskich dzieci.
6. Przed tygodniem członkowie Parafialnego Koło Caritas zbierali po mszach św. ofiary do puszek przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych. Panie zebrały 1277 zł. Serdeczne Bóg zapłać za gest dobrej woli i wsparcie.
7. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek po mszy św. wieczorowej – o godz. 17.30
8. W sobotę 1 grudnia br. pielgrzymka autokarowa do Torunia na uroczystość XXI rocznicy powstania Radia Maryja. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz. 8.00 z przed kościoła.  
9. W miniony czwartek, w liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, odbył się IIII Festiwal Piosenki Religijnej w Szkole Podstawowej nr 1. W konkursie uczestniczyło 30 dzieci z Gostynina i okolic. Wyniki festiwalu i zdjęcia na stronie parafialnej. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji SP1 oraz naszym katechetkom za współorganizację festiwalu.  
10. W dniu wczorajszym odbył się dekanalny turniej ministrantów w tenisa stołowego imieniem ks. kan. Ignacego Kaczyńskiego. Najlepiej naszą parafię reprezentowali ministranci w kategorii szkół średnich. Drugie miejsce zdobył Marcin Kijek a tuż za nim na trzeciej pozycji znalazł się Wojtek Ulanowski. Gratulujemy sukcesów. Jednocześnie dziękujemy Dyrekcji GCE za udostępnienie sali gimnastycznej, oraz indywidualnym sponsorom za wsparcie finansowe.
11.  Do nabycia są kalendarze ścienne na 2013 r. w cenie 4 zł . Dochód ze sprzedaży zasili fundusz oazowy.
12. W tym tygodniu opłatki na stół wigilijny będzie je roznosił wg następującego porządku:
WTOREK – 26.11. –  ul. Kutnowska domy jednorodzinne, blok nr 12 oraz Wspólna blok nr 4
ŚRODA – 27.11. –  ul Zazamcze, treli, Biernackiego, Jarmolinskiego, Rewekanta, Makulińskiego, Targowa
CZWARTEK – 28. – ul. Dybanka, Górna, Ziemowita, Kwiatowa, Kościuszki, Legionów Polskich 7 i 11  
PIĄTEK – 30.11. – ul Kolejowa, Garwatowskiego, Hubalczyków, HDK, Gen. Wittek, Małkowskiego, Kraśnica, Sosnowa, Sienkiewicza, Norwida, Zacisze, Jasna, Marcinkowskiego, Kopernika domy prywatne, Moniuszki

SOBOTA – 1.12. – ul. 3 – Maja, Wspólna 31 

 

 

Dodaj komentarz