Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla

 1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Przypomina przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.
 2. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W naszej diecezji jest to niedziela synodalna. W modlitwie dziękujemy dziś za czas synodu, za pracę parafialnych zespołów synodalnych, diecezjalnych komisji synodalnych oraz członków Komisji Głównej. Za wypracowane dokumenty. Modlimy się także o to, by wszyscy diecezjanie w oparciu o wskazówki zawarte w dokumentach synodalnych ubogacali swoje życie duchowe. 
 4. Koniec roku liturgicznego to także czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wróżby, horoskopy i zabobony są nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.
 5. To ostatnia niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia.
 6. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Będziemy spotykać się z Nią na Roratach. Jak co roku będziemy się również przygotowywać do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia poprzez nowennę do Matki Bożej – od 29 listopada codzienna modlitwa po mszy św. porannej.
 7. Od I Niedzieli Adwentu Caritas Polska rozpocznie akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), będzie wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci.
 8. W sobotę pielgrzymka do Torunia na obchody XXIII rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy naszym kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt ok. 35 zł. Zapisy u p. Marii lub u p. Ewy. Podczas uroczystości wystąpi w pełnej gali Zespół Pieśni i Tańca „ŚLĄSK”
 9. Za tydzień po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców.
 10. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 1 grudnia o godz. 17.45.
 11. Parafialne Koło Caritas zebrało do puszek na ofiary paczki świąteczne dla rodzin niezamożnych w wysokości 1100 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dodaj komentarz