Aktualności

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – BOŻE CIAŁO

W czwartek 19 czerwca Kościół przeżywał Uroczystość najświętszego Ciała I Krwi Pańskiej, zwaną potocznie Uroczystością Bożego Ciała. Uroczystości przewodniczył Ks. Biskup Roman Marcinkowski.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła, W homilii ks. Biskup mówił o chlebie eucharystycznym, przy którym wszyscy są równi:  „tu nie ma bogatych i biednych, rządzących i poddanych….” Ale też mocno podkreślił, że „Do tego chleba nie można podchodzić wewnętrznie zakłamanym, tego chleba nie może spożywać człowiek, który inaczej myśli, a inaczej mówi. Ten Boży chleb umacnia w prawdzie”.

Biskup nawoływał do przeciwstawiania się wszelkiemu złu, jakie nieustannie rozlewa się wokół, gdyż: „w obecnych czasach chrześcijaństwo jest często wyśmiewane i zwalczane, to dzieje się w naszym kraju, na naszych oczach”. Podał przykład planowanej w Poznaniu sztuki „Golgota Picnic”, która ma być wystawiona 27 i 28 czerwca w ramach Malta Festival Poznań.

– To jest bluźnierczy spektakl, to obraża uczucia religijne. Nie wstydźmy się przyznawać do Jezusa. Człowiek wolny potrafi powiedzieć nie. Nie bójmy się przeciwstawiać złu. Tylko niewolnik mówi zawsze tak. Nie pozwólmy nikomu deptać Przykazań Bożych. Bóg potrzebuje naszej wierności korzeniom chrześcijańskim. Przestańmy się lękać.

Po mszy świętej wierni Ks. Biskup poprowadził procesję ulicami naszego miasta do 4 ołtarzy. Przy ostatnim ołtarzu, na terenie placu przy naszym kościele Ks. Biskup podziękował za wspólną modlitwę i jeszcze raz podkreślił, że prawdziwe Boże Ciało rozpoczyna się po procesji, bo Boga trzeba nieść wszędzie tam gdzie jest człowiek.

{gallery}Bozecialo14{/gallery}

Dodaj komentarz