Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto zdać sobie też sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

Niedziela Trójcy Świętej – kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Dziś obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, dziękujemy dziś Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce oraz prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

3. W poniedziałek 27 maja po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie lektorów.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. O godz. 11.00 Uroczysta eucharystia dla obu parafii gostynińskich, a po niej z naszego kościoła wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice Gostynina. Procesja, w której będziemy uczestniczyć, przypomina nam, że jesteśmy ludem, który jest w drodze na spotkanie z Bogiem. Panem i Przewodnikiem w drodze do Domu Ojca jest Chrystus, który na drogach naszego życia wspiera i karmi nas swoim Ciałem i Przenajświętszą Krwią. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszamy Asystę procesyjną, służbę liturgiczną, dzieci komunijne i wszystkich parafian. Nasza parafia tradycyjnie przygotowuje dwa ołtarze – jeden przy naszym kościele, drugi naprzeciw Domu Kultury. Serdecznie prosimy, by ich przygotowaniem zajęły się te grupy, które tradycyjnie te ołtarze przygotowywały. Dziś po mszach św. zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

5. Od czwartku Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia może się odbyć procesja eucharystyczna – jeśli będzie obecna asysta procesyjna. Jeśli to będzie problemem, to procesja będzie tak jak w roku ubiegłym – w niedzielę i w czwartek na zakończenie oktawy.

6. W sobotę rozpoczynamy czerwiec. To miesiąc w którym oddajemy cześć Sercu Jezusowemu. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo czerwcowe – ku czci Serca Jezusowego – po wieczornej mszy św.

7. To pierwsza sobota czerwca. o godz. 9.00 msza św. dla członków Kół Żywego Różańca.

8. Za tydzień obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami. Po mszach św. na terenie całego kraju, za zgodą Biskupów przeprowadzana jest zbiórka przykościelna do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Obrzęd ten wyraża uwielbienie Boga, który stworzył ziemie i polecił człowiekowi na niej gospodarzyć. Prosi się w nim Boga, by miał w opiece ziemię ojczystą i pracujących na roli, aby użyczył nam obfitych zbiorów i nauczył szacunku dla chleba oraz jego podziału w duchu sprawiedliwości i miłości. Prosimy sołtysów wiosek o uzgodnienie terminu poświęcenia pól.

10. Jak co roku na Polach Lednickich o. Jan Góra organizuje spotkanie młodzieży. W tym roku będzie przebiegało pod hasłem „W imię Ojca”. To spotkanie odbędzie się 1 czerwca. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, aby odkryć bardziej relację do naszego Ojca Niebieskiego. Z naszego dekanatu jest organizowany wyjazd na to spotkanie młodzieży. Koszt to 50 zł. Zapisy oraz wszelkie informacje u ks. Marcina Lewandowskiego w parafii św. Marcina w Gostyninie. Zapisy do 29 maja

11. W niedzielę 9 czerwca w godzinach 6. 45 – 12. 30, w naszej parafii odbędzie się zbiórka odzieży używanej przeprowadzona przez Caritas Diecezji Płockiej oraz spółkę APP Recykling. Akcja polega na zebraniu jak największej ilości czystej, niepotrzebnej, zalegającej strychy i garderoby odzieży, mogą być także kołdry, pierzyny, firany, zasłony, dywany, chodniki oraz powiązane parami buty. Złożone dary będą powtórnie wykorzystane i przerobione, a Caritas otrzyma 40 gr za każdy zebrany kilogram. Pieniądze zostaną przekazane na potrzeby Hospicjum Stacjonarnego Caritas w Płocku i Pułtusku. Każdy z nas może włączyć się w tę akcję i pomóc potrzebującym! Zapraszamy do udziału w zbiórce i dziękujemy za dar serca!

12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje dla dzieci i młodzieży obozy i kolonie językowe w wakacje 2013 r. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii. Ulotki na stoliku z gazetami.

Dodaj komentarz