Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Świętej Rodziny 27.12.15 r.

 1. Dziś liturgia kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu i skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Po każdej Mszy Świętej zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo rodzinom.
 2. We wtorek 29 grudnia, po mszy św. popołudniowej, ok. 17.45, spotkanie opłatkowe dla członków Rady Parafialnej, Redakcji „W promieniach miłosierdzia” oraz Lektorów dorosłych.
 3. W tym tygodniu pożegnamy stary i powitamy Nowy 2016. W ostatni dzień roku, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas  Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 17.00 Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za odmówienie tego hymnu w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).
 4. W piątek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wraz z Maryją wejdziemy w Nowy Rok 2016. Uroczystość jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00; 9.00; 11.00, 12.30; 17.30. Nie będzie mszy św. o godz. 16.00. Słowo Boże – misyjne – będzie głosił o. Łukasz. Podczas mszy św. będzie zbierał ofiary na misje w Papui. O. Łukasz będzie nas wspierał również w wizycie duszpasterskiej. Z racji na Uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. To zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Będziemy modlili się o pokój na świecie, o pokój 
  w naszych rodzinach, w miejscu pracy i wreszcie w naszym sercu.
 6. To również pierwszy piątek stycznia. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka i adoracja w ciszy. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych i starszych od godz. 14.00.
 7. W pierwszą sobotę – o godz. 9.00 msza św. dla członków Kół Żywego Różańca. Zapraszamy na nią także członków Asysty procesyjnej, Koła Caritas Margaretek, Koła Przyjaciół Radia Maryja, Apostolatu Złota Róża, Koła Caritas, wspólnoty wdów i wdowców. Po mszy św. spotkanie opłatkowe dla tych grup.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona błogosławieństwem.
 9. Rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Pragniemy wspólnie modlić się i przynosić Wam dar Bożego błogosławieństwa. Wizyta duszpasterska niech stanie się okazją do refleksji nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie rozmową o radościach i smutkach naszych rodzin oraz o sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Chcemy też rozmawiać o wydarzeniach duszpasterskich: ŚDM, o nawiedzeniu Obrazu MB Częstochowskiej. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Młodzież kl. III gimnazjum – indeksy.

10. Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte
i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny
w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to tylko będzie możliwe do zrealizowania.

11. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana
w wyznaczonym czasie, to prosimy o zgłoszenie, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas.

12. Serdecznie prosimy o zorganizowanie pojazdów na wioski, a w Gostyninie o przyjście po księdza (lub przyjechanie) z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.

13. 6 stycznia 2016 r. ulicami naszego miasta po raz drugi przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11:30 sprawowaną w par. św. Marcina. Po Mszy św. wraz z Królami  wyruszymy do naszej parafii, by oddać hołd Bożej Dziecinie. Zachęcamy wszystkich do udziału w Orszaku

     Duszpasterskie odwiedziny kolędowe: wioski od godz. 9.00

     Poniedziałek – Sierakówek i Marianów.
     Wtorek – Brzozówka i Osada, Strzałki(3 księży) i Lipa.

     Środa – Stanisławów Skrzański (2 księży),  Leśniewice (2 księży) i Leśniewice Małe.

     Czwartek – Lisica

     Sobota – od 9.00 – Skoki, Sałki,

                    od godz.   9.30 – ul. Targowa 5A

                    od godz. 11.30 – Zalesie gosp. + 1,4 i 6     

                    od godz. 13.00 – Kraśnica 

                    od godz. 15.00 – Drzewce

Dodaj komentarz