Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24.05.15 r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W liturgii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję. Dziękujemy także Panu Bogu za dar Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania. Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
 2. Dziś także wybory prezydenckie. W modlitwie osobistej prośmy o światło Ducha św., by dokonać najlepszego naszym zdaniem wyboru.  
 3. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00
 5. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 6. Przed nami ostatni już tydzień maja. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych – codziennie o godz. 17.30 W niedziele majowe o godz. 17.20.
 7. We wtorek, 26 maja, Dzień Matki. Zapraszamy na wspólną eucharystie i nabożeństwo majowe w intencji naszych  mam na godz. 17.00.
 8. Poświęcenie pól w Osadzie w czwartek 28 maja o godz. 18.15. Wszystkich mieszkańców wioski zapraszamy na polową eucharystie przy krzyżu. Sołtysów pozostałych wiosek prosimy o uzgodnienie terminu poświęcenia pól.
 9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Uroczystość rozpocznie się mszą św. w naszym kościele. Z procesją eucharystyczną wyruszymy tradycyjną drogą do par. św. Marcina Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy w tym roku mieszkańców Sierakówka(przy kościele), a przy Centrum Kultury mieszkańców ulic: Żeromskiego, Prusa, Jagiellończyka, Figielskiego, Święcickiego oraz Sadownika. Potrzebne będą kwiatki do sypania dla dzieci. Serdecznie prosimy, by – jeśli takowe mamy np. w ogródkach – zbierać je do reklamówek i przynosić do zakrystii. 
 10. W sobotę, 6 czerwca odbędzie się III Krajowa Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasna Górę. Zapisy na wspólny wyjazd  u p. Ewy – do soboty. Koszt pielgrzymki zależny od ilości chętnych.
 11. Wybieramy się również do Pułtuska naprzywitanie przybywającej do naszej diecezji Kopii Obrazu MB Częstochowskiej. Podczas eucharystii dla każdej parafii zostanie przekazany kaganek wiary. Koszt wyjazdu – 25 zł. Zapisy u p. Ewy. Diecezjalny duszpasterz KŻR zaprasza członków Kół naszej diecezji.
 12. Trwają zapisy na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. Oaza jest formą rekolekcji połączonych z wakacyjnym wypoczynkiem w górach lub na mazurach. Dokładne informacje – u katechetów w szkołach i na stronie internetowej.
 13. Serdecznie prosimy o odbiór fantów z loterii podczas Rajdu Rowerowego – do końca tego tygodnia.
 14. Za tydzień po Mszach św. o godz. 9, 11 i 12.30 odbędzie się przed kościołem kiermasz ciast. Dochód przeznaczony na wakacyjny wyjazd ministrantów
 15. W polskich szpitalach w wyniku aborcji zabija się ponad 1000 dzieci rocznie, przeważnie są to dzieci chore lub podejrzane o chorobę. Żeby zatrzymać mordowanie nienarodzonych potrzebna jest zmiana prawa, dlatego zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”, który ma na celu zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. podpisy będą zbierane od dziś przez trzy kolejne niedziele. Aby wziąć udział w naszej akcji niezbędny jest numer PESEL. Adres strony internetowej z propozycją projektu zamieszczony jest na naszej stronie parafii.   

Dodaj komentarz