Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.13 r.

 

 1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. To On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
 2. Dziś podczas mszy św. o godz. 12.30, 84 – ro dzieci z klas IV-tych odnowiło Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Ogarnijmy te dzieci oraz ich rodziny modlitwą wspierającą ich przyrzeczenia. Dzieci zapraszamy na Biały Tydzień – codzienne spotkanie z Chrystusem eucharystycznym i Maryją podczas nabożeństwa majowego na godz. 17.00.
 3. Pragniemy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy podjęli trud przygotowania dzieci do tej uroczystości. Przede wszystkim rodzicom – bo to ich codzienna praca całoroczna, ich świadectwo życia wiarą. Dziękujemy ks. Damianowi za całoroczną pracę przygotowawczą dzieci do dzisiejszej Uroczystości. Dziękujemy Katechetom: pp. Dorocie Stępniak, Elżbiecie Marciniak, Iwonie Sudomir oraz p. Robertowi Idzikowskiemu za przygotowanie dzieci i kościoła do dzisiejszej uroczystości. Dziękuję rodzicom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza dla naszej świątyni – puszkę na komunikanty. Dziękuję za pracę p. organiście, p. Ewie, p. Justynie za dekorację kościoła kwiatami.
 4. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podkreśla ono rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. o godz. 7.00;  17.00
 5. W czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego, wypadający w tym roku 23 maja, pierwszy raz będziemy obchodzili w Polsce liturgiczne święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wprowadzono je do kalendarza liturgicznego Kościoła z inicjatywy papieża Benedykta XVI. Głównym celem nowego święta jest kontemplacja piękna i świętości kapłaństwa samego Chrystusa. Jest to także dobra okazja do modlitwy o świętość kapłanów. Niech to nowe święto umocni naszą miłość do Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz pomnoży naszą wiarę.
 6. W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, żekończy ona czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
 7. W następna niedzielę zapraszamy na krótkie spotkanie po mszy św. o godz. 11.00 wszystkie dziewczynki z kl. II – omówimy udział w procesji Bożego Ciała i sypanie kwiatkami. 
 8. W poniedziałek 27 maja po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie lektorów. 
 9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Uroczystość rozpoczynają się mszą św. w naszej parafii i z naszego kościoła wyruszy procesja eucharystyczna. Przygotowania ołtarzy jeszcze w tym roku podjęli się dotychczas je przygotowujący. Prosimy jedynie o wsparcie na zakup kwiatów. W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Prosimy także o kwiatki do sypania dla dzieci. Jeśli takowe mamy np. w ogródkach – możemy zbierać je do reklamówek i przynosić do zakrystii.
 10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje dla dzieci i młodzieży obozy i kolonie językowe w wakacje 2013 r. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.
 11. Jak co roku na Polach Lednickich o. Jan Góra organizuje spotkanie młodzieży. W tym roku będzie przebiegało pod hasłem „W imię Ojca”. To spotkanie odbędzie się 1 czerwca. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, aby odkryć bardziej relację do naszego Ojca Niebieskiego. Z naszego dekanatu jest organizowany wyjazd na to spotkanie młodzieży. Koszt to 50 zł. Zapisy oraz wszelkie informacje u ks. Marcina Lewandowskiego w parafii św. Marcina w Gostyninie. Zapisy do 29 maja

Dodaj komentarz