Ogłoszenia Parafialne

V niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2016 r.

 1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Wyrazem tego jest m.in. zwyczaj zasłaniania krzyży. W liturgii skupimy się bardziej na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd gorąca zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Kończymy dziś rekolekcje wielkopostne. Ks. Sebastianowi dziękujemy za duchowe przygotowywanie nas do radosnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Życzymy jednocześnie obfitości łask od Chrystusa Zmartwychwstałego w realizacji kapłańskiego powołania.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji rekolekcji: Dyrekcjom Szkół z terenu naszej parafii i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Niech dobry Bóg pomaga nam wytrwać w codziennej modlitwie, niedzielnej eucharystii i konkretnych postanowieniach.
 4. Gdyby ktoś nie skorzystał dotąd z sakramentu pokuty, zachęcamy, by nie odkładać jej na później. Zawsze możemy skorzystać ze spowiedzi przed mszami św.   
 5. Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną – w Wielką Środę 23 marca, od godz. 9.00 Prosimy o zgłoszenia naszych chorych w kancelarii lub zakrystii po mszach św. 
 6. W tym tygodniu ostatnie DROGI KRZYŻOWE – dla dzieci o godz. 16.00. Dla wszystkich chętnych – jak co roku – MIEJSKA DROGA KRZYŻOWA. Msza św. o godz. 17.00, a po niej z krzyżem na ramionach, rozważając stacje drogi krzyżowej, przejdziemy do par. św. Marcina. GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.  
 7. W sobotę uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00.  Na Mszę Świętą o godz.17.00 serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów. Do piątku po mszy św. porannej, nowenna do św. Józefa.
 8. W sobotę, 19 marca, nabożeństwo z cyklu “Matka o wielu twarzach i jednym sercu”, przez które chcemy przygotować się na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 9. Za tydzień NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, zwana Niedzielą Palmowa. Podczas Mszy Świętych święcimy palemki przypominające gałązki słane pod stopy Chrystusa wjeżdżającego do świętego Miasta. Przed godz. 11.00 prosimy dzieci, by czekały z palemkami na zewnątrz świątyni. Wejdziemy na eucharystię z uroczystą procesją.
 10. To także Światowy Dzień Młodzieży. Biskup Płocki Piotr Libera zaprasza młodzież całej diecezji do Płocka. Dekanalny duszpasterz młodzieży organizuje wspólny wyjazd. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału. Zgłoszenia młodzieży chętnej na wyjazd – do ks. Marka.  
 11. Z prośbą o zbiórkę ofiar dla małego Franka zwrócili się jego bliscy i ludzie dobrej woli. Za tydzień – jeśli ktoś będzie miał życzenie będzie mógł taką ofiarę złożyć do puszki. 
 12. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
 13. Parafialne Koło Caritas zebrało przed tygodniem 1260 zł, jako nasz dar na paczki świąteczne dla rodzin niezamożnych z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
 14. Wycieczka na Białoruś: 27 czerwca – 1 lipca 2016 r. Dokładny program w gablocie oraz na stronie internetowej. O zgłoszenia prosimy do końca marca.

Dodaj komentarz