Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna 14.05.17 r.

  1. Dziś w naszej parafii Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez 187 uczniów kl. IV i V podczas mszy św. o godz. 10.30 i 12.30. Nie będzie mszy św. o godz. 11.00. Ponieważ są to duże grupy, prosimy o wybór innej godziny uczestniczenia w niedzielnej mszy św. Dziękujmy wszystkim, którzy przygotowali dzieci do dzisiejszej Uroczystości: Katechetom za trudną pracę katechetyczną; katechetkom – p. Eli i p. Iwonie oraz 7-miorgu rodzicom dzieci z klasy IVd i z Sierakówka za przygotowanie świątyni na Uroczystość Komunijną ich dzieci. P. Justynie Nowickiej za ułożenie kwiatów, p. Ewie Rutkowskiej i p. Andrzejowi, organiście za włączenie się w prace przygotowawcze. Dzieci zapraszamy na Biały Tydzień i nabożeństwo majowe. Codziennie o godz. 17.00
  2. Wczoraj w Fatimie Ojciec św. zawierzył cały świat Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Biskup Płocki Piotr Libera uczynił to samo podczas diecezjalnych uroczystości fatimskich w Ciechanowie.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej mszy św. W niedziele o godz. 17.20 a po nim msza św. Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych.
  4. Kontynuujemy nasze spotkania i zawierzenia rodzin opiece MB Częstochowskiej. Na niedzielę 21. maja zapraszamy rodziny z ul. 18 stycznia, Armii Krajowej, Iwaszkiewicza, Reja, Nałkowskiej, Ozdowskiego. Prosimy chętne osoby, które by poprowadziły czuwanie o zgłoszenie się do księży. Prosimy również o kwiaty przy obrazie MB.
  5. Polecamy parafialną gazetę „W promieniach miłosierdzia” a w niej min. O szkołach katolickich w Płocku, świadectwo rodziny z problemem alkoholowym, o roku św. brata Alberta, fotorelacje z wydarzeń duszpasterskich i wiele innych.

Dodaj komentarz