Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna 24.04.16 r.

  1. Dziś we wszystkich parafiach diecezji płockiej akcja „napełnij dzban” przeprowadzana przez wolontariuszy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Studnia” i naszą młodzież. Celem akcji jest przybliżenie idei Miłosierdzia Bożego w kontekście Światowych Dni Młodzieży i prośba o pomoc w ich organizacji. Młodzież przeprowadza także zbiórkę pieniędzy do puszek, które zostaną przeznaczone na organizację Światowych Dni młodzieży w Diecezji Płockiej. 
  2. Już za 28 dni będzie w naszej parafii gościć Matka Boża w cudownym jasnogórskim wizerunku. W związku ze zbliżającym się terminem nawiedzenia zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do udekorowania ulic, krzyży, figurek a także domów i mieszkań. Niech będzie to wyrazem naszego otwarcia i zapraszania Matki Bożej. Po mszach św. możemy zaopatrywać się w materiały dekoracyjne. Szczególnie serdecznie zachęcam mieszkających przy ulicach, którymi będzie przejeżdżać lub będzie niesiony Obraz: ul. 18 – stycznia, ul. Polna oraz Skoki. Materiały będą dostępne w każdą niedzielę.
  3. Mamy już foldery informujące o szczegółach nawiedzenia. Dostarczane do naszych domów przez wolontariuszy. Prosimy o życzliwe przyjęcie. Serdecznie też prosimy osoby chętne z każdej ulicy czy bloku o pomoc w roznoszeniu tych materiałów do naszych sąsiadów.   
  4. Wczoraj obchodziliśmy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. To także dzień imienin ks. Wojciecha. Msza św. w jego intencji w poniedziałek o godz. 17.00. 
  5. We wtorek o godz. 18.00 msza św. dla wdów i wdowców oraz potkanie.
  6. W czwartek po mszy św. spotkanie dla lektorów
  7. W sobotę, 30 kwietnia, odbędzie się VI Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. Jana Pawła II. W tym roku pojedziemy do Trębek, miejsca urodzin – Andrzeja Małkowskiego oraz gen. Marii Wittek, których ulice są w naszym mieście. Zapisy w kancelarii, dzieci i młodzież mogą u katechetów. Plakat w gablocie i na stronie internetowej. Start – jak co roku o godz. 10.00 z placu przy kościele. Ubogaceniem rajdu będzie koncert kleryckiego zespołu FRATRES. Będzie ok. godz. 13.00. Można na koncert dojechać samochodem. Serdecznie zachęcamy do udziału w Rajdzie całe rodziny.
  8. KŻR organizują w dniu 1 maja pielgrzymkę do Gidl na jubileusz 500-lecia wyorania figurki Matki Bożej Gidelskiej, uzdrowienia Chorych. Zapisy u p .Janki Skibińskiej lub u p. Ewy. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przed kościołem
  9. Ojciec Święty Franciszek zaapelował o zorganizowanie w diecezjach specjalnej zbiórki na pomoc humanitarną dla Ukrainy w dniu 24 kwietnia 2016 r. Ponieważ w tę niedzielę w diecezji płockiej będzie przeprowadzana zbiórka „Napełnij Dzban II”, Biskup Płocki Piotr Libera zarządza, aby zbiórka ofiar do puszek dla Ukrainy odbyła się w niedzielę 1 maja 2016 r.

 

Dodaj komentarz