Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna 28.04.13 r.

 

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 11 spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

 

 1. W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Zachęcamy do gromadzenia się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe codziennie po mszy św. wieczornej ok. godz. 17.30. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Jak co roku prosimy o informacje, gdzie będziemy się gromadzić przy figurach i krzyżach wioskowych, postaramy się w nich uczestniczyć. Dla dzieci od środy majowa wyklejanka.  
 2.  III Rodzinny Rajd Rowerowy im. Błogosławionego Jana Pawła II – 1 maja, rozpoczniemy o godz. 10.00 przed naszą świątynią rozpoczniemy Tegorocznym Rajdem włączamy się w obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Trasa będzie wiodła przez Gaśno (zatrzymamy się przy Pomniku Powstańców Styczniowych) do Szczawina Kościelnego. W programie Rajdu: dziękczynne nabożeństwo majowe, ciepły posiłek, loteria fantów. Zapisy w kancelarii lub w szkołach u katechetów. Wpisowe – 2 zł. Można już odbierać znaczki – w kancelarii. Zachęcamy do udziału w III Rodzinnym Rajdzie im. bł. JPII. całe rodziny. Prosimy sprawdzić przed wyjazdem rowery, zabrać pompkę i klucze. Będzie na końcu jechał serwis, ale zawsze lepiej, jak mamy sprawny rower.
 3. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem maja. O godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu a po nim msza św. w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich.
 4. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 17.00 W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Główne uroczystości religijno – patriotyczne w naszym mieście rozpoczną się Mszą św. w parafii św. Marcina o godz. 10.00 – zaprasza ks. Dziekan i Zastępca Burmistrza Gostynina,
 5. To także Pierwszy Piątek maja. Od godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 6.  W sobotę, 4 maja wspomnienie św. Floriana, patrona m.in. strażaków. Serdecznie zapraszamy strażaków, ich bliskich oraz wszystkich, którzy wspólnie w modlitwie chcą dziękować Bogu za ich służbę mszę św. na godz. 17.00. Przy okazji informujemy, że diecezjalny duszpasterz zaprasza strażaków na diecezjalną pielgrzymkę, która odbędzie się 18 maja w Skępem.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 msza św. dla Kół Żywego Różańca.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela maja. Po sumie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystęi dzieci do sypania kwiatkami.
 9. W środę 1 maja, pielgrzymka do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz. 7.00)
 10. Organizujemy ponadto autokarowe pielgrzymki do: Obór (11 maja); do Częstochowy(1 czerwca) oraz do Sanktuariów Podlasia – m.in. Zimna Woda, Różanystok, Sokółka (6 – 7 lipca). Orientacyjny koszt: ok.170 – 180 zł. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
 11. Ruszyły zapisy na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. Oaza jest formą rekolekcji połączonych z wakacyjnym wypoczynkiem w górach lub na mazurach. Jej zasadniczym celem jest umocnienie wiary przez pogłębienie życia duchowego poprzez codzienną Eucharystię, spotkania w grupach, wspólnąi indywidualną modlitwę oraz doświadczenie wspólnoty. Na naszych rekolekcjach nie zabraknie czasu na gry, zabawy i wspólne wędrowanie po górach. Dokładne informacje – u katechetóww szkołach, w gablocie i na stronie internetowej.

 

Dodaj komentarz