Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna 29.04.18 r.

 1. Z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się dziś za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.
 2. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 3. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe. Udekorujmy wizerunki Maryi w domach i w przydrożnych kapliczkach. Zapraszamy na śpiew litanii loretańskiej w kościele po mszy św. wieczornej ok. 17.30. Zachęcamy do śpiewu litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach w mieście i na wioskach przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła. Prosimy też o informację, o której godzinie i w jakiej wiosce śpiewamy litanię, postaramy się w nich uczestniczyć.
 4. We wtorek, 1 maja o godz. 9.00 startuje 8. Rodzinny Rajd rowerowy im. św. JPII.
  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pojedziemy śladami niepodległości na naszej gostynińskiej ziemi. Serdecznie zachęcamy do udziału
  w Rajdzie całe rodziny. Zapisy dziś i jutro w kancelarii. Bardzo prosimy o sprawne rowery. Prosimy również, by z parkingu najpóźniej we wtorek rankiem zniknęły wszystkie samochody. Jak zawsze będziemy robili pamiątkowe zdjęcie.
 5. W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 6. W czwartek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
  i głównej patronki Polski. To również 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte o godz. 7.00; 9.00 i 17.00. Główne uroczystości religijno-patriotyczne
  w naszym mieście rozpoczną się mszą św. w parafii św. Marcina o godz. 10.00.
 7. W piątek wspomnienie Świętego Floriana, patrona strażaków. Podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji wszystkich strażaków.  
 8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota maja.
  W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, adoracja NS po mszy św. wieczornej do godz. 19.00,  w piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja NS od godz. 15.00. W sobotę o godz. 9.00 msza św. dla czcicieli różańca św.
 9. Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, Biskup Płocki udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 4 maja br. (piątek) wszystkim wiernym diecezji płockiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie diecezji płockiej. Jednocześnie ks. Biskup zachęca do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości
  i pobożności.
 10. Dzieci zebrały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek w wysokości 99 zł 94 gr. Serdeczne Bóg zapłać dzieciom, które podjęły trud zbierania.
 11. Dziękujemy p. Domżałowi za oczyszczenie metalowych części paramentów liturgicznych w kaplicy na Nagodowie.

Dodaj komentarz