Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2013 r.

 

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych: W najbliższy piątek – MIEJSKA DROGA KRZYŻOWA. Wyruszy w tym roku po mszy św. o godz. 17.00 z parafii św. Marcina. Zapraszamy bardzo serdecznie do wzięcia w niej udziału oraz do zaangażowania się w niesienie krzyża. Będą zapowiadane grupy niosące krzyż i serdecznie prosimy o podjęcia tej posługi. Dla dzieci oraz dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Drodze Krzyżowej Miejskiej, Droga krzyżowa w naszym o godz. 16.00.
  GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.
 3. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka. Możemy je nabywać od w cenie 5 zł. Zebrane w ten sposób fundusze posłużą wsparciu charytatywnej działalności Caritas Polska.
 4. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Świętych poświęcimy palemki, które mają przypominać jerozolimskie gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Przed godz. 11.00 prosimy dzieci, by czekały z palemkami na zewnątrz świątyni. Wejdziemy na eucharystię z uroczystą procesją. 
 5. W Niedzielę Palmową po mszach św. przedpołudniowych odbędzie wielkanocny kiermasz organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.  
 6. Biskup Płocki Piotr Libera zaprasza młodzież całej diecezji do Płocka na Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową. Informacje w gablocie i na stronie internetowej.  Dekanalny duszpasterz młodzieży organizuje wspólny wyjazd. Zgłoszenia u katechetów do środy.  
 7. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. To także dzień Ingresu Ojca św. Franciszka. Otoczmy go serdeczną, żarliwą modlitwą.
 8. Do Uroczystości św. Józefa przygotowujemy się codzienną nowenną – przed wieczorną mszą św. o godz. 16.30.
 9. W sobotę 23 marca, wizytacja kanoniczna parafii przeprowadzana przez ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego. O godz. 9.00 Ks. Biskup spotka się z przedstawicielami grup duszpasterskich. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. ingresowa połączona z udzieleniem młodzieży gimnazjalnej sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.
 10. Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną – w Wielki Poniedziałek, 25 marca, od godz. 12.00 Prosimy o zgłoszenia naszych chorych w kancelarii lub zakrystii po mszach św.
 11. Ministranci rozprowadzają rzeżuchę za dobrowolną ofiarę. Pieniądze są przeznaczone na fundusz ministrancki.
 12. W czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie lektorów.
 13. Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych pielgrzymkach: do Włoch, do Ziemi Świętej, do Lwowa i na Kresy. Na pielgrzymkę do Lwowa zgłoszenia najpóźniej do końca marca. 

Dodaj komentarz