Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015 r.

 1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Bardzo serdecznie prosimy, by nie odkładać spowiedzi wielkopostnej na ostatnie dni i nie na niedziele. Spowiadamy codziennie przed i podczas mszy św.
 2. Zatroskani o rozwój sytuacji za naszą wschodnią granicą, polscy biskupi apelują, by dziś modlić się za naszych Braci Ukraińców i o pomoc dla nich. Jednoczymy się w tej modlitwie z całą katolicką Polską. Serdecznie też zachęcamy, by  nie zabrakło modlitwy o pokój na Ukrainie i duchowego wsparcia dla tych, którzy przeżywają dramat wojny, naszej osobistej modlitwie.
 3. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
 4. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to modlitwa trwająca nieprzerwanie przez dziewięć miesięcy, broniąca poczęte, a niechciane dzieci, przed śmiercią. Do podjęcia tego Dzieła zachęcamy wszystkich, którym życie ludzkie nie jest obojętne. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są deklaracje. Możemy je zabrać i wypełnione przynieść w środę na popołudniową mszę św. Na tę Mszę św. zapraszamy również wszystkie matki w stanie błogosławionym oraz ojców poczętych dzieci.
 5. DROGA KRZYŻOWA – w piątek o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. W najbliższy piątek – MIEJSKA DROGA KRZYŻOWA. W tym roku wyruszy po mszy św. o godz. 18.00 z parafii św. Marcina. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 7. Za tydzień NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, zwana Niedzielą Palmowa. Podczas Mszy Świętych święcimy palemki przypominające gałązki słane pod stopy Chrystusa wjeżdżającego do świętego Miasta. (Przed godz. 11.00 prosimy dzieci, by czekały z palemkami na zewnątrz świątyni. Wejdziemy na eucharystię z uroczystą procesją). 
 8. Biskup Płocki Piotr Libera zaprasza młodzież całej diecezji do Płocka na Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową. Dekanalny duszpasterz młodzieży organizuje wspólny wyjazd. Zgłoszenia u katechetów do środy.   
 9. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców, podczas którego  dzieci otrzymają kolejną pamiątkę – poświęcone książeczki do nabożeństwa.
 10. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
 11. Z racji na Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypadające w pierwszą niedzielę kwietnia, pierwsze spotkanie dla narzeczonych odbędzie się w niedzielę 29 marca o godz. 19.00.
 12. Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną – w Wielką Środę, 1 kwietnia, od godz. 9.00 Prosimy o zgłoszenia naszych chorych w kancelarii lub zakrystii po mszach św.
 13. Wczoraj w Starej Białej k/Płocka odbył się Rejonowy Turniej Ministrantów w Piłkę Nożną. Ministranci z naszej parafii w kategorii Szkół Podstawowych zajęli II Miejsce i tym samym awansowali do Turnieju Diecezjalnego, który odbędzie się 11 kwietnia w Sierpcu. Ministrantom i ich opiekunowi, ks. Damianowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu diecezjalnym.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Francji. Zapisy u ks. Damiana

Dodaj komentarz