Ogłoszenia Parafialne

V niedziela zwykła 9.02.14 r.

  1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci z klas IV
  2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  3. To także Światowy Dzień Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych. Dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. W naszym kościele dodatkowa msza św. o godz. 9.00 dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy będą mogli i chcieli w niej uczestniczyć. Również o godz. 17.00 będziemy się modlić w intencji osób starszych i chorych.
  4. W środę Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. O godz.16.30 różaniec, po nim msza św. i  spotkanie w salce parafialnej.
  5. W czwartek 13 lutego odbędzie się spotkanie Apostolatu Margaretka. W spotkaniu weźmie udział ks. Albin Łuczkowki, ogarniany codzienną modlitwą przez nasz Apostolat. Ks. Albin będzie przewodniczył mszy św. oraz wygłosi okolicznościową homilię.  Po Mszy św. odbędzie krótkie spotkanie z członkami Apostolatu w salce parafialnej.
  6. Apostolat  „Złota  Róża”  organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 1 marca. Wyjazd o godz. 7.45.  Podczas pielgrzymki odwieziemy figurę  św. Michała Archanioła. W programie Pielgrzymki jest  nocna  adoracja  w  kaplicy  Cudownego  Obrazu  Matki  Bożej. Przewidywany powrót w dniu 2 marca około godz. 9 00.  Koszt wyjazdu – uzależniony od ilości uczestników wyjazdu około 55 zł. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
  7. Przypominamy prośbę o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc Krzysiowi, lat 14, z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
  8. W zakrystii są do odebrania zdjęcia dekoracji Bożonarodzeniowej.

Dodaj komentarz