Ogłoszenia Parafialne

V niedziela zwykła 4.02.18 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela lutego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja zakończona błogosławieństwem.
 2. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz dla ich rodziców. Za tydzień dla uczniów klas IV i ich rodziców.
 3. W środę po mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
 4. W niedzielę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia w 1858 roku, a więc 160 lat temu, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą, Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
 5. Święto Matki Bożej z Lourdes to także Światowy Dzień Chorego. Mamy szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości i czynnego działania wobec cierpiących, chorych
  i osamotnionych. Współczesny świat bardzo potrzebuje dobrych Samarytan. Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 12.30. Prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 6. Apostolat Złota Róża i KŻR w dniach 3 – 4 marca br. organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa i na Jasną Górę. Dokładne informacje na plakacie w gablocie. Zapisy u p. Ewy.
 7. W dniach 25 czerwca – 4 lipca br. organizujemy pielgrzymkę do Lourdes i Lasalette. Dokładny program w gablocie i na stronie internetowej. Zgłoszenia do końca lutego do ks. Proboszcza. 
 8. Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Z prośbą o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc swemu dziecku Krzysiowi, dotkniętemu porażeniem mózgowym, zwraca się jego mama, p. Kałębasiak z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronic internetowej parafii.
 9. Kończymy w tym tygodniu czas kolędy. Serdecznie prosimy o przyjście lub przyjechanie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.
  10. Msze św. codzienne o godz. 7.00 i 17.00. Kancelaria parafialna od wtorku otwarta rano i po południu.
  11. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, to prosimy o zgłoszenie, by wspólnie ustalić dogodny czas odwiedzin.

Dodaj komentarz