Aktualności

V Rodzinny Rajd im. św. Jana Pawła II

W piątek, 1 maja, w 4 rocznicę beatyfikacji i 1 kanonizacji św. Jana Pawła II odbył się już po raz 5, rodzinny rajd im .św. Jana Pawła. Jak co roku, chcieliśmy uczcić naszego wielkiego rodaka. Uczyniliśmy to Rajdem, modlitwą, koncertem, wspólną zabawą.

 

Trasa tegorocznego Rajdu wiodła ulicami Gostynina w kierunku Strzałek. Następnie przejechaliśmy przez Osadę, Lipę a następnie piękną leśną drogą do Huty Zaborowskiej, skąd trasą na Krośniewice. pod opieką Policji, dotarliśmy do Sokołowa. W kościele parafialny p.w. św. Anny przywitał nas proboszcz parafii, ks. Marek Topolewski, który opowiedział historię kościoła. We wspólnej modlitwie Litanii Loretańskiej rozpoczęliśmy miesięczne nabożeństwo Majowe, w którym wypowiedzieliśmy nasze dziękczynienie i zawierzyliśmy Maryi peregrynację po naszej diecezji Kopii Obrazu MB Częstochowskiej, przygotowania do Światowych Dni Młodzieży oraz nasze codzienne życie. Modliliśmy się również o światło Ducha Świętego na czas wyborów prezydenckich i parlamentarnych oraz

Gościem naszego Rajdu był w tym roku artysta z Krakowa, pan Krzysztof Bigaj, który zgotował nam „duchową ucztę”, śpiewając poezję Karola Wojtyły. Wśród wykonanych utworów były m.in. „Miłość mi wszystko wyjaśniła” oraz „Pieśń o Bogu ukrytym”.

W drodze powrotnej do Gostynina zatrzymaliśmy się w Sałkach w gospodarstwie p. Tomasza  i Beaty Zalewskich. Tam czekał przygotowany przez Gostynińskie Centrum Edukacyjne, gorący posiłek oraz ciastka z piekarni p. Dariusza Dubielaka.

Atrakcją był przejazd na kucyku, koziołek zaczepiający dzieci oraz mecz piłki nożnej wśród najmłodszych uczestników Rajdu. 

Po tych dodatkowych atrakcjach, podobnie jak w latach poprzednich, odbyła się loteria fantowa. Każdy „ciągnął” los z myślą św. Jana Pawła II. Pragnieniem organizatorów było, by choć odrobinę z tak ogromnej spuścizny naszego papież coś pozostało – choćby jedna z Jego myśli, która mogłaby być natchnieniem w dalszym życiu – choćby przez najbliższy rok, do następnego Rajdu.

Do Gostynina wracając przez Osadę i Strzałki, wjechaliśmy ul. Zakładową, następnie ulicami Wrzosową i Polną dojechaliśmy do kościoła. Na zakończeni Rajdu uczestnicy otrzymali najnowszy numer parafialnego czasopisma „W promieniach miłosierdzia”

W piątym rajdzie imieniem świętego Jana Pawła II jechał jeden z jego inicjatorów, Pan Paweł Kalinowski, tym razem jako burmistrz Gostynina. Cieszmy się, że również po raz kolejny uczestniczył w nim również senator, pan Marek Martynowski.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom naszego Rajdu. Dziękujemy panu Benedyktowi Józkowiakowi za fotorelację. Dziękujemy też za liczny udział wszystkim jego uczestnikom, którzy stworzyli tak serdeczną i ciepłą, niemalże rodzinną atmosferę. Nic w tym zresztą dziwnego, bo przecież zgromadził  nas św. Jan Paweł II, papież rodziny.  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa p. Benedykta Józkowiaka cz.1

{gallery}Rajd15/cz.1{/gallery}

Dodaj komentarz