Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 1 maja 2016 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc Maryjny. Podczas nabożeństw majowych codziennie będziemy prosić Maryję, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by także naszą wspólnotę parafialną dobrze przygotowywała do czasu swojego nawiedzenia. Dziś pierwsze majowe nabożeństwo po sumie o godz. 12.30 a po nim procesja eucharystyczna.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie ok. godz. 17.30 po wieczornej Eucharystii. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież.  Pozwólmy i pomóżmy dzieciom w dotarciu na nabożeństwo maryjne. Będą dla nich pamiątki uczestniczenia w nabożeństwie. Zachęcamy także do śpiewu litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych w mieście i na wioskach przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła. Zachęcamy do przystrojenia figurek – będzie to od razu przystrojenie na czas nawiedzenia Obrazu MB. Prosimy też o informację, o której godzinie i w jakiej wiosce śpiewamy litanię, postaramy się w nich uczestniczyć.
 3. We wtorek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki Polski. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte o godz. 7.00; 9.00
  i 17.00. Podczas mszy św. ponowimy jasnogórskie śluby narodu. Główne uroczystości religijno-patriotyczne
  w naszym mieście rozpoczną się mszą św. w parafii św. Marcina o godz. 10.00. Ks. dziekan i Pan Burmistrz serdecznie zapraszają. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich osobistych modlitwach wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. Tego dnia w liturgii wspomnienie Świętego Floriana, patrona strażaków. Podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy się także modlić w ich intencji.  
 5. Również w środę na wspólną modlitwę zapraszamy członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy 4 dnia każdego miesiąca modlić się w intencji dzieci, które wzięliśmy
  w duchową opieką. Po mszy św. w środę – spotkanie Koła Biblijnego.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, adoracja NS po mszy św. do godz. 20.00, w piątek adoracja od godz. 15.00. W sobotę o 9.00 msza św. dla czcicieli różańca św.
 7. Już tylko 20 dni dzielą nas nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w cudownym jasnogórskim wizerunku. Wszystkich mieszkańców naszej parafii zachęcamy do udekorowania ulic, krzyży, figurek a także domów i mieszkań. Niech będzie to wyraz naszego zapraszania Matki Bożej. Po mszach św. możemy zaopatrywać się w materiały dekoracyjne. Zaplanujmy również swój czas. Może warto poprzekładać zajęcia. To zapewne jedyne w życiu, niepowtarzalne doświadczenie.
 8. W zawiązku z nawiedzeniem czekają nas wydatki – choćby na udekorowanie ulic, placu przy kościele czy samej świątyni. Trudno oczekiwać finansowych wydatków tylko od mieszkańców ulic. Stąd serdeczna prośba. Roznoszone są do naszych domów folderki i obrazy. Są darmowe. Jeśli kto ma życzenie, może złożyć jakąś ofiarę. Ale też bardzo serdecznie prosimy, by ofiary składane na tacę w niedziele 8 i 15 były hojniejsze. Przeznaczymy je właśnie na wydatki związane
  z nawiedzeniem. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 6 maja po nabożeństwie majowym mieszkańców ul. Moniuszki, Kościuszki, Legionów Polskich, Wojska polskiego, Polnej
  i 18-stycznia, którzy chcieliby pomóc w udekorowaniu ul. Polnej i 18-stycznia. Tymi ulicami będzie wieziony i niesiony Obraz MB.
 9. W związku z nawiedzeniem będą zmienione również godziny mszy św. w niedzielę 22 maja. Są podane w folderu. Prosimy o kontakt tych, którzy zamawiali intencje, byśmy uzgodnili te zmiany.

10. Serdecznie też prosimy osoby chętne z każdej ulicy czy bloku o pomoc w roznoszeniu tych folderów
i obrazów MB do naszych sąsiadów.

11. Następna niedziela to już Uroczystość Wniebowstąpienia. Od piątku 6 maja w ramach nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

12. Wczoraj odbył się VI Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. Jana Pawła II. Uczestniczyło w nim  ok. 200 osób. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli go zorganizować. Podziękowania imienne zamieścimy na stronie na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Ubogaceniem rajdu był koncert kleryckiego zespołu FRATRES. W Rajdzie uczestniczył m.in. pan Burmistrz oraz poseł Maciej Małecki.

Dodaj komentarz