Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 10.05.15 r.

 1. Dzieci z klas III przeżywają dziś Uroczystość Pierwszej Komunii św. podczas mszy św. o godz. 10.30 i 12.30. Otoczmy te dzieci i ich rodziny modlitwą, by jedność z Chrystusem eucharystycznym umocniła ich wiarę i pomagała nią żyć na co dzień. Dzieci pierwszokomunijne z rodzinami zapraszamy na Biały Tydzień – codzienne o godz. 17.00 do piątku.   
 2. We wtorek o godz. 18.00 msza św. z udziałem wdów i wdowców, po mszy św. spotkanie w salce.
 3. W środę, 13 maja, wspomnienie NMP z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Od tego dnia rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwa fatimskie. W drugą środę miesiąca modlimy się także w intencji Ojczyzny, Radia Maryja oraz dzieł przy nim powstałych. O godz. 17.00 – msza św., nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo majowe. Gdy dzieci komunijne opuszczą świątynię – różaniec fatimski oraz procesja ze świecami.
 4. Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez uczniów kl. IV będziemy przeżywać w sobotę 16 maja. Próby przed tą Uroczystością odbędą się: w poniedziałek o 18.30, w środę o 18.30 i w czwartek ok. 17.45. Spowiedź dla uczniów klas czwartych i ich bliskich w piątek od 15.00 do 17.00. Rodziców prosimy o przygotowanie świątyni na Uroczystość komunijną ich dzieci.
 5. Następna niedziela to już Uroczystość Wniebowstąpienia. Od piątku 15 maja w ramach nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 6. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo majowe, po mszy św. popołudniowej ok. godz. 17.30.
 7. Do wtorku 12 maja trwają zapisy na 406-tą pieszo-autokarową pielgrzymkę do Skępego, która odbędzie się w dniach 16-18-go maja br. z okazji obchodów 260-tej rocznicy koronacji cudownej Figury Matki Bożej Skępskiej. Pielgrzymka piesza wyruszy po Mszy św. o godz. 7.00 z kościoła par. św. Marcina. Jutro po Mszy św. wieczorowej odbędzie się w naszej parafii ostatnie spotkanie przed pielgrzymkowe.
 8. Biskup Płocki zaprasza na przywitanie Kopii Obrazu MB Częstochowskiej w dniu 20 czerwca do Pułtuska. Mszy św. w Pułtusku będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże ks. kard. Kazimierz Nycz. Organizujemy wspólny wyjazd. Przewidywany koszt wyjazdu – 25 zł. Zapisy u p. Ewy.
 9. Dziś także wybory prezydenckie. Modlitwą ogarnijmy Ojczyznę, wszystkich kandydatów i pamiętajmy, o czym przypomniał na Jasnej Górze ks. Abp. Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, że udział w wyborach jest naszym obowiązkiem moralnym.
 10. Zapewne zauważyliśmy i mogliśmy usłyszeć jak brzmi nowe nagłośnienie w naszym kościele. Wymienione zostało poza przewodami właściwie wszystko. Są nowe głośniki, nowe mikrofony, nowy wzmacniacz, a także nagłośnienie dla scholi i zespołu. Mamy nadzieje, że dobrze posłuży naszej świątyni.  
 11. KŻR organizują pielgrzymkę do Częstochowy na III ogólnopolski zjazd Kół Różańcowych. zapisy u p. Ewy. Koszt pielgrzymki zależny od ilości chętnych.

Dodaj komentarz