Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 25.05.14

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Marka Figurskiego, misjonarza z Brazylii. Misjonarz dzieli się doświadczeniem pracy misyjnej.
 2. Przed nami ostatni już tydzień maja, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, odprawiajmy je w gronie rodzinnym, gromadząc się razem z sąsiadami przed figurą, obrazem Matki Bożej. W niedziele majowe o godz. 17.20 a po nim msza św. wieczorna.
 3. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą
  w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Msza św.
  w intencji wszystkich mam z naszej parafii zostanie odprawiona jutro o godz.17.00. Po nabożeństwie majowym krótki program dla naszym mam przygotowany przez dzieci ze scholi. Dzieci zaprezentują m.in. piosenki śpiewane podczas Diecezjalnego Sacrosongu. Serdecznie zapraszamy całe rodziny.
 4. Trwają zapisy na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. Oaza jest formą rekolekcji połączonych z wakacyjnym wypoczynkiem w górach lub na mazurach. Jej zasadniczym celem jest umocnienie wiary przez pogłębienie życia duchowego poprzez codzienną Eucharystię, spotkania w grupach, wspólną i indywidualną modlitwę oraz doświadczenie wspólnoty. Na naszych rekolekcjach nie zabraknie czasu na gry, zabawy i wspólne wędrowanie po górach. Dokładne informacje – u katechetów w szkołach, w gablocie i na stronie internetowej.
 5. Młodzież rozprowadza audiobooki z nagraną ewangelie w cenie 3 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na „bilet dla brata” ze Wschodu na ŚDM w 2016 r.  
 6. W czwartek po nabożeństwie majowym – ok. godz. 18.00 próba dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.  
 7. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Obrzęd ten wyraża uwielbienie Boga, który stworzył ziemie i polecił człowiekowi na niej gospodarzyć. Prosi się w nim Boga, by miał w opiece ziemię ojczystą
  i pracujących na roli, aby użyczył nam obfitych zbiorów i nauczył szacunku dla chleba oraz jego podziału w duchu sprawiedliwości i miłości. Prosimy sołtysów wiosek o uzgodnienie terminu poświęcenia pól.
 8. Następna niedziela to już Uroczystość Wniebowstąpienia. Od piątku 30 maja w ramach nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz ciast. Uzyskane środki posłużą na wakacyjny wyjazd ministrantów.
 10. W następną niedzielę przypada Dzień Dziecka. Dzieci podczas Mszy św. otrzymają pamiątkowe obrazki
 11. W sobotę, 7 czerwca odbędzie się II Krajowa Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Na Jasna Górę. Organizujmy wspólny wyjazd. Zapisy u p. Ewy. 

 

Dodaj komentarz