Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 5.05.21013 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą maja. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu  i procesja eucharystyczna.
 2. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, sprawowane codziennie ok. godz. 17.30, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Powierzajmy dzieci komunijne i ich rodziców. Jeżeli będziemy gromadzić się przy figurach
  i krzyżach wioskowych, proszę o informację, o której godzinie i w jakiej wiosce, postaramy się w nich uczestniczyć. Dla dzieci – majowa wyklejanka. W niedzielę majowe o godz. 17.00.
 3. Jutro, 6 maja, Uroczystość św. Stanisława, patrona naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00
 4. W środę Msza św. za Ojca Świętego, za Ojczyznę, Radio Maryja i Telewizję Trwam oraz nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy św. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie  w sali parafialnej. Odbędzie się projekcja filmu „Prezydent”.
 5. Następna niedziela to już Uroczystość Wniebowstąpienia. Od piątku 10 maja w ramach nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 6. W Uroczystość Wniebowstąpienia dzieci z klas II  przystąpią do Pierwszej Komunia św.  podczas mszy św. o godz. 10.30 i 12.30. Serdecznie prosimy, by parafianie nie przeżywający rodzinnie tej uroczystości, wybrali inne godziny uczestniczenia w niedzielnej eucharystii. Ostatnie próby w tym tygodniu: grupa I – w wtorek i piątek o godz. 15.30, grupa II – w wtorek i piątek o godz. 18.00. W sobotę – pierwsza spowiedź dla dzieci komunijnych oraz dla ich rodzin od godz. 9.00, zgodnie  z ustalonym harmonogramem. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o przygotowanie świątyni do uroczystości komunijnej.  
 7. W sobotę 11 maja, pielgrzymka do Obór. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz. 7.00
 8. Także w sobotę 11 maja o godz. 15.00 na Choinku majowe spotkanie pielgrzymów skępskich.
 9. Przypominamy o organizowanych autokarowych pielgrzymkach: 1 czerwca do Częstochowy ( odbędzie się ona w ramach I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Członków Kół Żywego Różańca. Oczywiście mogą jechać także chętni spoza Żywego Różańca) oraz do Sanktuariów Podlasia Północnego – m.in. Zimna Woda, Różanystok, Sokółka (6 – 7 lipca). Koszt – 170. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.  
 10. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w niedzielę 19 maja o godz. 12.30.
 11. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych oazach. Oaza jest formą rekolekcji połączonych z wypoczynkiem w górach lub na mazurach. Jej zasadniczym celem jest umocnienie wiary przez pogłębienie życia duchowego poprzez codzienną Eucharystię, spotkania w grupach, wspólną
  i indywidualną modlitwę oraz doświadczenie wspólnoty. Na oazowych rekolekcjach nie zabraknie też czasu na gry, zabawy i wspólne wędrowanie po górach. Dokładne informacje – u katechetów w szkołach, w gablocie i na stronie internetowej.
 12. W środę, 1 maja, odbył się III Rodzinny Rajd Rowerowy im. bł. JPII. Zapisały się 364 osoby. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli go zorganizować i zrealizować. Podziękowania imienne na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
 13. Bardzo serdecznie dziękujmy pielgrzymom do Lichenia, którzy zakupili i ofiarowali dla parafii świece na ołtarz św. s. Faustyny.

  

Dodaj komentarz