Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 6.05.18 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej mszy św. W niedziele o godz. 17.15  Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. Prosimy też o informację, o której godzinie i w jakiej wiosce śpiewamy litanię, postaramy się w nich uczestniczyć.
  2. We wtorek przypada uroczystość głównego patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 18.00 msza św. dla wdów i wdowców.
  3. W środę, 9 maja, na wspólną modlitwę zapraszamy członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  4. Następna niedziela to już Uroczystość Wniebowstąpienia. Od piątku 11 maja, w ramach nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  5. Organizujemy wyjazd do Częstochowy na ogólnopolska pielgrzymkę Żywego Różańca w dniu 2 czerwca. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zgłoszenia do p. Ewy lub p. Janki Skibińskiej.
  6. Dekanalny duszpasterz młodzieży organizuje wyjazd dla młodzieży na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Koszt wyjazdu 50 zł. Zgłoszenia do księży katechetów lub bezpośrednio do księdza Kamila, organizatora wyjazdu.
  7. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Prosi się w nim Boga, by miał w opiece ziemię ojczystą i pracujących na roli, aby użyczył nam obfitych zbiorów i nauczył szacunku dla chleba oraz jego podziału w duchu sprawiedliwości i miłości. Prosimy sołtysów o ustalenie terminu poświęcenia pól w naszych wioskach.
  8. Modlitwą otoczmy zmarłych parafian: śp. Romana Świątkiewicza i Janinę Majewską. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz