Ogłoszenia Parafialne

VI niedziela zwykła 11 lutego 2018 r

  1. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To także Światowy Dzień Chorego. Naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z troską o udzielenie jej tego sakramentu. Msza św. dla chorych i osób starszych wraz z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych dziś o godz. 12.30.
  2. Dzisiaj także rozpoczyna się również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Można także wpisać się do parafialnej Księgi trzeźwości, ofiarując swoją abstynencję w intencji uzależnionych i ich rodzin. (będzie wyłożona na stoliku z tyłu kościoła od Środy Popielcowej).
  3. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz dla ich rodziców.
  4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu o godz. 7.00; 9.00 i 17.00. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki ograniczamy co do ilości. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W środę po mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
  6. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne;
  • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci; dla młodzieży i dorosłych
    o godz. 17.00. a po niej msza św. wieczorna.
  • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. bez homilii.

8. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, przy spełnieniu zwykłych warunków. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy również do podjęcia innych praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
9. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od zabaw, tańców i dyskotek.
10. Apostolat Złota Róża i KŻR w dniach 3 – 4 marca br. organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa i na Jasną Górę. Dokładne informacje na plakacie w gablocie. Zapisy u p. Ewy.
11. W dniach 25 czerwca – 4 lipca br. organizujemy pielgrzymkę do Lourdes i Lasalette. Dokładny program w gablocie i na stronie internetowej. Zgłoszenia do końca lutego do ks. Proboszcza.
12. Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Z prośbą o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc swemu dziecku Krzysiowi, dotkniętemu porażeniem mózgowym, zwraca się jego mama, p. Kałębasiak z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronic internetowej parafii. O wsparcie proszą instytucje kościelne – Caritas, Metanoia – pisma informacyjne w gablocie.
13. Z prośbą o wsparcie na leczenie swojej córki, dwu i pół letniej  Weroniki, zwrócili się rodzice, nasi parafianie z Kraśnicy. Lekarze wykryli u niej złośliwy nowotwór, tzw. nerwiak zarodkowy. Dziewczynka przeszła już kilka operacji  i zabiegów, ale to nie kończy leczenia. W marcu ma zaplanowaną immunoterapię. Niestety, nie jest ona refundowana, a jej koszt to ok. 690 tys. zł. Ks. Proboszcz wyraził zgodę na zbiórkę ofiar do puszek po mszach św. w następną niedzielę. Na pomoc chorej Weronice, możemy również odpisać 1% naszego podatku. Ulotki także w następną niedzielę. 
14. Dobiegła końca tegoroczna wizyta duszpasterska. Gdyby ktoś jeszcze chciał zaprosić kapłana na wspólną modlitwę i spotkanie rodzinne, prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii. Podsumowanie kolędy za tydzień.

Dodaj komentarz