Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela zwykła – 16 lutego 2014 r.

 1. W dzisiejszą, szóstą niedzielę w ciągu roku, w cyklu „A” czytamy Ewangelię wg św. Mateusza. Dziś Jezus, kontynuując swoje nauczanie określane jako „Kazanie na górze”, zwraca naszą uwagę na relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie. Warto, byśmy się im przyjrzeli. Może jest coś, co można by w tych relacjach ulepszyć, poprawić. A może jest coś, co należałoby naprawić? Wykorzystujmy w tym celu czas, który jest nam dany, nie tylko w rozpoczynającym się dziś tygodniu.
 2. Zwróćmy też uwagę na pogłębianie naszej wiary. Niedawno zakończony Rok Wiary odkrył przed nami wielkie bogactwo środków, które mogą nam pomóc nie tylko pogłębiać naszą wiarę, abyśmy potrafili o niej świadczyć w naszych środowiskach pracy, wśród przyjaciół, znajomych, a także czasem odpowiedzieć na pytania nieznajomych. Zechciejmy zatem sięgnąć po lekturę Katechizmu Kościoła Katolickiego wraz z komentarzami do niego lub też po inne pozycje książkowe czy też po prasę katolicką.
 3. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Święto to jest z jednej strony aktem wdzięczności Rzymian za to, że św. Piotr wyróżnił ich miasto tak chlubnie, z drugiej zaś strony jest okazją dla wiernych Kościoła okazania następcom św. Piotra wyrazów szacunku i hołdu. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować.
 4. To także 83 rocznica objawień Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie w Płocku. W naszym kościele o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy grupy modlitewne i wszystkich parafian.
 5. Apostolat  „Złota Róża” organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 1 marca. Wyjazd o godz. 7.45.  Podczas pielgrzymki odwieziemy figurę  św. Michała Archanioła. W programie Pielgrzymki jest  nocna  adoracja  w  kaplicy  Cudownego  Obrazu  Matki  Bożej. Przewidywany powrót w dniu 2 marca około godz. 9 00.  Koszt wyjazdu – uzależniony od ilości uczestników wyjazdu około 55 zł. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
 6. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska w dniu 5 kwietnia. Plakat w gablocie. Orientacyjny koszt – bilet na Misterium i przejazd – 30 zł. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
 7. Są do odebrania zdjęcia z dekoracji bożonarodzeniowej.
 8. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego polecamy artykuły:
 • Kościół wielkich szans-o tym jak wielki potencjał dostrzega Papież Franciszek w Kościele w Polsce i w Polskim duchowieństwie.
 • W dodatku płockim: Płockie owoce wolności. Jak Kościół w Diecezji Płockiej uczestniczył w przemianach po 89 roku.

      Jest już nowy – lutowy nr naszego parafialnego czasopisma „W promieniach miłosierdzia”  

 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

10. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Jadwigi Zarzyckiej, Jadwigi Majewskiej i Jana Pruszyńskiego.  Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz