Ogłoszenia Parafialne

VII Niedziela zwykła 19.02.17 r.

  1. Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku zaprasza do udziału w akcji „Zapal Światło Miłosierdzia” w dniu 22 lutego br. – w 86. rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Faustynie w Płocku. Udział w akcji polega na zapaleniu 22 lutego br. w godz. 19.00-21.00 Światła Miłosierdzia w oknach domów. W ten sposób rodziny chrześcijańskie mogą się połączyć duchową więzią z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku – miejscem, dokładnie 22 lutego 1931 r. św. Siostra Faustyna Kowalska po raz pierwszy ujrzała Jezusa w obrazie „Jezu, ufam Tobie!”.
  2. Od I Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 5 marca rozpoczniemy nasze spotkania z MB Częstochowską. Zapraszać będziemy rodziny z konkretnych wiosek i ulic na mszę św. o godz. 12.30 ofiarowaną w intencji zapraszanych rodzin. Po mszy św. będzie wspólny różaniec, będzie czas na osobistą modlitwę oraz zawierzenie naszych rodzin opiece Pani Jasnogórskiej.
  3. Od niedzieli 5 marca rozpoczynamy również tegoroczne spotkania dla narzeczonych: w I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca, o godz. 19.00 w sali parafialnej. 
  4. W dniach 4-5 marca, Apostolat Złota Róża organizuje nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Czuwanie rozpoczyna się w sobotę 4 marca o godz. 13.00, a kończy w niedzielę 5 marca o godz. 4.00 rano. Wyjazd dla chętnych 4 marca o godz. 8.30, powrót w niedzielę ok. godz. 7-8 rano. Przewidywany koszt ok. 50 zł w zależności od ilości uczestników.
  5. W sobotę 1 kwietnia organizujemy wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Księża Salezjanie zapraszają w tym roku na nieco zmieniony spektakl, wzbogacony o dodatkowe sceny oraz okraszony piękną muzyką wykonywaną na instrumentach występujących na kartach Biblii. W programie także zwiedzanie sanktuarium, muzeum Prymasa Polski, ks. kard. Hlonda, muzeum misyjne oraz udział we mszy św. Koszt 40 zł. Zapisy p. Ewy. Zgłoszenia najpóźniej do 15 marca. Prosimy o nie odkładanie decyzji na koniec. Jeśli nie będzie chętnych, będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu.
  6. W tym roku przypada stulecie objawień fatimskich. To dobra okazja, by nawiedzić te święte miejsce. Wraz z parafią Ducha Świętego w Płocku organizujemy we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostella i innych miejscowości. Dokładne informacje w gablocie oraz na stronie internetowej. Zgłoszenia do końca kwietnia. Wszyscy, którzy zgłoszą się i podpiszą umowę do końca marca, będą też objęci ubezpieczeniem, gwarantującym zwrot kosztów przy losowych zdarzeniach. 
  7. Słowo Biskupa Płockiego Piotra Libery na 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

            Drodzy Diecezjanie!

         Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona
          trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest
          to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy
          pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego  
          hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.
          Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może
          i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę,
          czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.

          Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa
          i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła
          i całej naszej Ojczyzny.                                                                                Wasz biskup Piotr

8. Czytajmy prasę katolicką. Polecamy nowy numer „W Promieniach Miłosierdzia”. Wiele ciekawych  artykułów, m.in. podsumowanie kolędy, List Episkopatu na Dzień Życia Konsekrowanego i słowo Biskupa Libery w sprawie szkół katolickich diecezji płockiej. Przeczytamy też o miłości potężniejszej niż śmierć i o zdrowotnych właściwościach ziół. Znajdziemy fotorelację z Gostynińskiego Orszaku Trzech Króli, z jasełek i spotkań opłatkowych. Odpowiadając na prośby czytelników zamieszczamy również zamówione intencje mszy św. na najbliższy miesiąc oraz informację kiedy planujemy spotkania naszych rodzin z Matką Boża Częstochowską. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie polecamy ten numer naszej parafialnej gazety.  

 

 

Dodaj komentarz