VII Niedziela zwykła 19.02.17 r.

  1. Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku zaprasza do udziału w akcji „Zapal Światło Miłosierdzia” w dniu 22 lutego br. – w 86. rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Faustynie w Płocku. Udział w akcji polega na zapaleniu 22 lutego br. w godz. 19.00-21.00 Światła Miłosierdzia w oknach domów. W ten sposób rodziny chrześcijańskie mogą się połączyć duchową więzią z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku – miejscem, dokładnie 22 lutego 1931 r. św. Siostra Faustyna Kowalska po raz pierwszy ujrzała Jezusa w obrazie „Jezu, ufam Tobie!”.
  2. Od I Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 5 marca rozpoczniemy nasze spotkania z MB Częstochowską. Zapraszać będziemy rodziny z konkretnych wiosek i ulic na mszę św. o godz. 12.30 ofiarowaną w intencji zapraszanych rodzin. Po mszy św. będzie wspólny różaniec, będzie czas na osobistą modlitwę oraz zawierzenie naszych rodzin opiece Pani Jasnogórskiej.
  3. Od niedzieli 5 marca rozpoczynamy również tegoroczne spotkania dla narzeczonych: w I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca, o godz. 19.00 w sali parafialnej. 
  4. W dniach 4-5 marca, Apostolat Złota Róża organizuje nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Czuwanie rozpoczyna się w sobotę 4 marca o godz. 13.00, a kończy w niedzielę 5 marca o godz. 4.00 rano. Wyjazd dla chętnych 4 marca o godz. 8.30, powrót w niedzielę ok. godz. 7-8 rano. Przewidywany koszt ok. 50 zł w zależności od ilości uczestników.
  5. W sobotę 1 kwietnia organizujemy wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Księża Salezjanie zapraszają w tym roku na nieco zmieniony spektakl, wzbogacony o dodatkowe sceny oraz okraszony piękną muzyką wykonywaną na instrumentach występujących na kartach Biblii. W programie także zwiedzanie sanktuarium, muzeum Prymasa Polski, ks. kard. Hlonda, muzeum misyjne oraz udział we mszy św. Koszt 40 zł. Zapisy p. Ewy. Zgłoszenia najpóźniej do 15 marca. Prosimy o nie odkładanie decyzji na koniec. Jeśli nie będzie chętnych, będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu.
  6. W tym roku przypada stulecie objawień fatimskich. To dobra okazja, by nawiedzić te święte miejsce. Wraz z parafią Ducha Świętego w Płocku organizujemy we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostella i innych miejscowości. Dokładne informacje w gablocie oraz na stronie internetowej. Zgłoszenia do końca kwietnia. Wszyscy, którzy zgłoszą się i podpiszą umowę do końca marca, będą też objęci ubezpieczeniem, gwarantującym zwrot kosztów przy losowych zdarzeniach. 
  7. Słowo Biskupa Płockiego Piotra Libery na 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

            Drodzy Diecezjanie!

         Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona
          trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest
          to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy
          pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego  
          hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.
          Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może
          i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę,
          czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.

          Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa
          i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła
          i całej naszej Ojczyzny.                                                                                Wasz biskup Piotr

8. Czytajmy prasę katolicką. Polecamy nowy numer „W Promieniach Miłosierdzia”. Wiele ciekawych  artykułów, m.in. podsumowanie kolędy, List Episkopatu na Dzień Życia Konsekrowanego i słowo Biskupa Libery w sprawie szkół katolickich diecezji płockiej. Przeczytamy też o miłości potężniejszej niż śmierć i o zdrowotnych właściwościach ziół. Znajdziemy fotorelację z Gostynińskiego Orszaku Trzech Króli, z jasełek i spotkań opłatkowych. Odpowiadając na prośby czytelników zamieszczamy również zamówione intencje mszy św. na najbliższy miesiąc oraz informację kiedy planujemy spotkania naszych rodzin z Matką Boża Częstochowską. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie polecamy ten numer naszej parafialnej gazety.  

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *