Ogłoszenia Parafialne

VII Niedziela zwykła – 23 lutego 2014 r.

  1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Może potrzeba tak niewiele: podzielić się radością, posłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, wypić razem herbatę, wyjść wspólnie na spacer, zaopiekować się kimś podczas choroby. Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele innych pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.
  2. Apostolat „Złota Róża” organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 1 marca. Wyjazd o godz. 7.45. Podczas pielgrzymki odwieziemy figurę  św. Michała Archanioła. W programie Pielgrzymki jest nocna adoracja w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Przewidywany powrót w dniu 2 marca około godz. 9 00. Koszt wyjazdu – uzależniony od ilości uczestników wyjazdu około 55 zł. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
  3. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska w dniu 5 kwietnia. Plakat w gablocie. Orientacyjny koszt – bilet na Misterium i przejazd – 30 zł. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
  4. Od niedzieli 2 marca rozpoczynamy tegoroczne spotkania dla narzeczonych: w I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca, o godz. 19.00 w sali parafialnej.
  5. Czytajmy prasę katolicką. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy:
  • Wywiad z Abp Józefem Michalikiem w którym Przewodniczący KEP ujawnia, co powiedział papież polskim biskupom podczas wizyty Ad Limina Apostolorum.
  • Dyrygent- Szef WOŚP zawsze miał wrogów. Teraz sam ich szuka. Po co?

           „Mały Gość Niedzielny” a w nim:

            – Piękne dodatki: plakat z bł. Janem Pawłem II na Wielki Post, a także plakat z podwójnym             złotym            medalistą Kamilem Stochem.

             Jest nasze parafialne czasopismo „W promieniach miłosierdzia” – nr

                 lutowy, oraz „Miłujcie się”.

  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.
  2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Ryszarda Stobnickiego i Genowefy Giętka Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz