Aktualności

VII RODZINNY RAJD ROWEROWY im. Św. Jana Pawła II

 1 maja odbył się już VII Rodzinny Rajd Rowerowy im. Św. Jana Pawła II. Tym razem oprócz wdzięczności a dar św. Polaka – w 6. rocznicę jego beatyfikacji (1 maja) oraz 3. rocznicę kanonizacji (27 kwietnia) – dziękowaliśmy również za 20 lat naszej parafii. W rajdzie uczestniczyło ok. 200 osób.

 

Zanim wyruszyliśmy w drogę, z góry, z wysięgnika wypożyczonego od Straży Pożarnej, wykonano zdjęcie w kształcie liter „JP II”.

Trasa rajdu zawiodła nas do Łącka.  Wiodła ul. Sosnową, 18-stycznia, Kolejową, Czapskiego do Legardy, następnie Podgórze, Stefanów, Emilianów i lasami dojechaliśmy do Łącka.

Pierwszym – najważniejszym punktem – była świątynia p.w. Maki Bożej Częstochowskiej w Łącku. Uczestnicy rajdu odmówili litanię loretańską, rozpoczynając nabożeństwa majowe oraz obejrzeli także znajdującą się w nim kopię Całunu Turyńskiego.

Docelowym miejscem rajdu była Państwowe Stado Ogierów w Łącku, gdzie przewidziano wiele atrakcji dla rowerzystów m.in. zwiedzanie stajni i muzeum. Był też gorący posiłek dla wszystkich – już tradycyjny bigos, przygotowany przez gostynińskie GCE. Na deser były słodkości od p. Dubielaka.

Odbył się też pisemny konkurs wiedzy o historii parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Panowała wspaniała atmosfera, na koniec uczestnicy odtańczyli popularną „belgijkę”. 

W drodze powrotnej udaliśmy się najpierw do położonej w lesie zabytkowej kapliczki, gdzie m.in. kręcono sceny do filmów „Szatan z VII klasy”, „Stawka większa niż życie” oraz „Ogniem i mieczem” m.in. scenę pojedynku Wołodyjowskiego z Bohunem. Wracaliśmy trasą przez Władysławów, Jaworek do Legary następnie którymi rozpoczynaliśmy na rajd na miejsce jego zakończenia – parking przy kościele Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie każda osoba otrzymała cukierek –  „Bożą krówkę” z cytatem – myślą św. Jana Pawła II.

W Rajdzie brały udział całe rodziny, np. na przykład wnukowie i dziadkowie. Najmłodszym uczestnikiem wyprawy był 4-letni Michał Mularczyk.

Rodzinom na rowerze towarzyszyli duszpasterze parafii: proboszcz ks. Sławomir Wiśniewski z wikariuszami ks. Wojciechem Piórkowskim i ks. Jarosławem Kowalczykiem oraz burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski.

Na całej trasie rowerzystom towarzyszyły dwa samochody serwisowe: Marka Mikołajczyka i Arkadiusza Ulicznego-Paca.

Przejazdy rowerzystów zabezpieczała Policja z dwóch powiatów: gostynińskiego i płockiego. Dzięki temu rajd przebiegł sprawnie i bezpiecznie. Serdecznie im dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy też organizatorom i wszystkim wspierającym: GCE, Gimnazjum nr 1, Firmie p. Dariusza Dubielaka, Zakładom Mięsnym p. Krzysztofa Dubielaka, Piekarni p. Zygmunta Brody, Hurtowni warzywno-spożywczej p. Wiesławy i Zbigniewa Janickich.

Dziękujemy fotografom: p. Benedyktowi Józkowiakowi (jeśli ktoś chciałby nabyć zdjęcia może to uczynić w zakładzie fotograficznym), p. Andrzejowi Adamskiemu, p. Arkowi Ulicznemu. Dziękujemy p. Sylwestrowi Ulanowskiemu (zachęcamy do obejrzenia filmu na „kablówce”). Dziękujemy za wsparcie Rajdu p. Albinie i Waldemarowi Cieślakom. Dziękujemy OSP w Gostyninie za udostępnienie samochodu z wysięgnikiem. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie wspaniałej atmosfery. Do zobaczenia za rok na kolejnym – już VIII Rodzinnym Rajdzie im. Św. JPII.

{gallery}rajd17{/gallery}

Dodaj komentarz