Ogłoszenia Parafialne

VIII niedziela zwykła 2.03.14 r.

 1. Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem.
 2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, rozpoczynająca w liturgii Kościoła okres Wielkiego Postu. Msze św.  z posypaniem głów popiołem – o godz. 7.00; 9.00 i 17.00.
 3. Przypominamy, że w Środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązująca wszystkich powyżej 14. roku życia, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
 4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pokutnych:
 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. Dla dzieci jak co roku będzie pamiątka udziału w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej.
 • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. już bez kazania. 
 1. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie. Tradycyjnie ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Najbliższy tydzień jest Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku tydzień przebiegać będzie pod hasłem “Kochająca matka zawsze trzeźwa”. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak nadużycia w tym względzie przynoszą cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości. Jak co roku, zachęcamy również do uzewnętrznienia swojego stylu życia bez alkoholu poprzez wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości. (będzie wyłożona na stoliku z tyłu kościoła od Środy Popielcowej).
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji w naszym kościele będzie jak co tydzień od godz. 16.00
 4. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.15.00 do 15.45, gdyż później będzie Droga Krzyżowa dla dzieci. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej.  
 5. W sobotę 8 marca spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 15.30.
 6. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy spotkania dla narzeczonych: w I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca, o godz. 19.00 w sali parafialnej. 
 7. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska w dniu 5 kwietnia. Plakat w gablocie. Orientacyjny koszt – bilet na Misterium i przejazd – 30 zł. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

 

Dodaj komentarz